Йдеться про криптовалюту Aptos, яка стрімко увірвалася до списку з ТОП-100 цифрових монет. Вона займає 51 позицію за ринковою капіталізацією. На фоні цього виникає логічне питання – що стало причиною такого феноменального інтересу та популярності. Про це читайте – у матеріалі 24 каналу.

Цікаво Майстер, ходлер чи підприємець: хто ви у криптосвіті

Слідкуйте за грошима

Блокчейн Aptos створила група осіб, яка керувала проєктом Meta Diem у компанії, яка раніше була відома як Facebook. Основою для Aptos стала та ж мова програмування, яку використовували під час розробки Diem. Йдеться про мову програмування Move.

 • Важливо, що архітектура системи поєднує в собі технологію Block-STM, мову програмування Move і консенсус BFT;
 • Цей симбіоз виділяє Aptos серед інших блоків рівня 1 у криптопросторі.

Представили нову монету у лютому 2022 року. Криптовалюта Aptos відразу привернула увагу багатьох венчурних інвесторів. Одна з головних причин – команда висококваліфікованих дослідників та розробників технологій блокчейну, які прагнуть створити найбезпечнішу та масштабну систему першого рівня.

Авторитетні інвестори повірили у візію розробників Aptos та почали вкладати в амбітний проєкт гроші. Зокрема, у березні 2022 року цей проєкт залучив фінансування у розмірі 200 мільйонів доларів від кількох венчурних капіталістів. Серед них:

 • Andreessen Horowitz,
 • Coinbase Ventures,
 • FTX Ventures,
 • Kathryn (Katie) Haun,
 • Multicoin Capital.

Aptos завойовує ринок криптовалют / Фото Pexels

Далі – більше. Запуск тестового набору для розробників досягнув 20 тисяч активних вузлів. На цю мить заявляють, що блокчейн Aptos має можливості для обробки до 160 тисяч транзакцій за секунду. Для порівняння, одна з найвідоміших цифрових монет світу, яка також працює на основі однієї із найшвидших мереж – Solana – може похвалитися швидкістю на рівні 3000 транзакцій за секунду.

Завдяки цьому у липні команда Aptos залучила 150 мільйонів доларів від ще однієї групи венчурних капіталістів, а також від попередніх інвесторів. Йдеться про:

 • FTX Ventures,
 • Jump Crypto,
 • a16z,
 • Apollo,
 • Circle Ventures,
 • Franklin Templeton,
 • Griffin Gaming Partners.

Особливості та NFT

Основний набір Aptos офіційно запустили 12 жовтня 2022 року. Проєкт також запустив службу Aptos Names і гаманець Petra, який функціонує як розширення Google Chrome. Відтак це дозволяє отримати доступ до екосистеми Aptos. Завдяки гаманцю можна реалізовувати такі кроки:

 • зберігати та надсилати кошти,

 • переглядати історію транзакцій,

 • створювати нові NFT;

 • переглядати децентралізовані програми (DApps).

Petra Wallet наразі функціонує як демоверсія, а також має обмежений спектр функцій, проте команда Aptos має на меті створити повноцінну версію. Розробники Aptos також обговорювали Minting NFT. Й хоча цей проєкт ще не запущений, користувачі можуть очікувати його випуск вже у близькому майбутньому.

Річ у тому, що інженер Aptos з'ясували, що однойменний блокчейн дуже ефективний для створення NFT. Йдеться про здатність створювати мільйони NFT менше ніж за годину. Розробники додають, що ця кількість може різко зрости в основній мережі.

Команда Aptos все ще працює над удосконаленням цієї функції, оскільки простір NFT не є його основним напрямком, але користувачам все ж варто стежити за оновленнями у цьому секторі. Оскільки, Aptos може навіть запустити власну колекцію NFT найближчим часом. Відповідно виникне ще один спосіб для інвестування в проєкт.

Зручність та доступність

Паралельно із запуском своєї основної мережі Aptos також команда проєкту створила службу імен Aptos (ANS), завдяки якій користувачі можуть перетворювати адреси своїх гаманців, що містять довгі комбінації з літер та цифр, в короткі імена, які легко зчитувати. Головна мета – зробити блокчейн Aptos більш доступним і зручним для клієнтів

Користувачі цієї мережі також мають можливість створити свою ідентифікацію web3 і навіть використовувати власні імена для проведення транзакцій. Наразі існує оренда на рік, але з можливістю збільшення цього терміну, щоб зареєструвати своє імʼя в мережі.

Таким чином, прагнуть не тільки підтримати користувачів бути більш активними в блокчейні, але і дати їм можливість зареєструватися на імʼя, яке їм подобається.

Aptos завойовує ринок криптовалют / Фото Pexels

Токени Aptos

Команда Aptos після місяців очікування випустила першу версію своїх токенів. Повніший варіант запустять трохи пізніше. Початкове загальне число токенів Aptos оцінюють в 1 мільярд одиниць, з них:

 • 51,02% зарезервовані для спільнот (41,02% токенів належать Aptos Foundation, а 10% – Aptos Labs),

 • 19% виділено основним учасникам проєкту,

 • 16,50% – спільноті Aptos Foundation;

 • ще 13,48% токенів належать інвесторам.

Частка токенів, яка зарезервована для спільноти, призначена для їх розповсюдження протягом 10 років. З усім тим, 125 мільйонів токенів APT доступні для підтримки проєктів та ініціатив, спрямованих на розвиток спільноти. Тоді як ще 5 мільйонів токенів доступні для ініціатив Aptos Foundation.

Водночас токени основних учасників та інвесторів заблоковані на 4 роки. Це буде змінюватися крок за кроком через 13 місяців після запуску основної мережі Aptos, який запланований на листопад 2023 року.

Паралельно власники токенів APT, які прагнуть отримувати пасивний дохід, мають можливість передавати свої монети оператору валідатора в рамках захисту мережі. Додамо більше даних про цю опцію:

 • Пікова ставка винагороди починається з 7% у річному розрахунку,

 • Проте цю цифру будуть переглядати;

 • Наголошують, що ставка буде знижуватися на 1,5% кожного року, поки не досягне 3,25% в рік;

 • За розрахунками Aptos, цей процес займе, щонайменше, 50 років.

Чого чекати від цін на Aptos

Вартість монети APT злетіла до максимуму на рівні 13,73 долара за штуку відразу після розміщення на різних біржах, включаючи Bybit. Вже через кілька годин, ціна монети впала на 50% до 6,73 долара за штуку.

За словами аналітиків ринку, це результат продажу токена венчурними капіталістами та інвесторами. Цей спад також могли спровокувати негативні настрої щодо майбутнього проєкту, а особливо швидкості його транзакцій.

Інженери компанії Twitter повідомили, що у блокчейну транзакцій за секунду насправді менше, ніж у біткойна. Попри це, ціна APT трохи зросла й зупинилася на рівні 7,66 долара за штуку.

Aptos завойовує ринок криптовалют / Фото Pexels

За прогнозом експертів Crypto Bulls Club, до кінця 2022 року вартість APT може досягти нового історичного максимуму на рівні 19,67 долара, однак після цього знову варто чекати масштабного падіння до нового мінімуму у 2023 році. Йдеться про ціну на рівні 6,60 долара за токен. Далі вони очікують такої динаміки на ринку:

 • До кінця 2023 року ціна APT зросте до 14,16 долара за штуку;
 • Й продовжить демонструвати позитивну динаміку на ринку, поки не досягне рівня у 41,88 долара у 2025 році.

Паралельно у CoinArbitrageBot оприлюднили не настільки оптимістичні прогнози. Тут експерти вважають, що ціна APT впаде до 9,36 долара у 2023 році, а потім виросте до 29,42 долара за токен у 2025 році.

Водночас вкрай важливо пам’ятати, що попри те, що ці прогнози здаються оптимістичними, але будь-яка криптовалюта надзвичайно волатильна. Aptos не є винятком. Тому завжди необхідно проводити власне дослідження, перш ніж починати інвестувати в ту чи іншу цифрову монету. Щодо Aptos, то це може бути як цікавою довгостроковою інвестицією, так і його завжди можна просто продати.

Як купити Aptos на Bybit

На сьогодні для усіх, кого зацікавив новий токен на ринку криптовалют, який стрімко набирає оберти, варто звернути увагу на біржу Bybit. Вона була однією з перших бірж, яка запропонувала Aptos на своїй спотовій торговій платформі, наряду з Binance, FTX і OKX. Цей проєкт стартував у другій половині жовтня 2022 року.

Актуально Вбереже час, гроші і нерви: чому інвестору потрібен бот

Усім хто прагне торгувати парою APT/ USDT, біржа Bybit підготувала приємну новину – кампанію з нульовою комісією для всіх пар спотової торгівлі, щоб відсвяткувати 10 мільйонів користувачів на своїй платформі.

Але для того, аби вільно торгувати APT/USDT на Bybit, спершу варто створити власний акаунт. Після чого можна буде придбати USDT через платформу Bybit всього за один клік або завдяки технології P2P. Отримавши USDT, дуже просто вдасться перейти на сторінку спотової торгівлі APT/USDT.