Принципово важливо, щоб українські рішення у сфері економіки і торгівлі не підривали ту дію, яку повинні надавати європейські та американські санкції. Це не найкраща ситуація, коли українські фірми отримують комерційну вигоду, в той час як європейські або американські фірми змушені терпіти збитки в результаті дій з підтримки українського суверенітету і територіальної цілісності,
— сказав він в інтерв'ю тижневику "Фокус".
Пайєтт підкреслив, що для Вашингтона принципово важливо, щоб санкції вводилися максимально прозоро.
"Набагато краще, якщо список санкцій публікується у державних ЗМІ, де кожен може побачити, які правила. Таким чином виключаються підозри в якихось закулісних домовленостях", — зазначив він.
Нагадаємо, 14 серпня Верховна Рада України прийняла в цілому проект закону про санкції проти Росії. 10 вересня його підписав Президент.
Згідно з текстом законопроекту, санкції щодо конкретних іноземців, іноземних юридичних осіб, а також юросіб, у яких ці компанії-нерезиденти або іноземці мають контроль, будуть затверджуватися рішенням РНБО і вводитися указом Президента.
Кабмін ще у вересні повідомив, що вже підготував попередній список громадян РФ і російських політиків, яким буде заборонений в'їзд на територію України, і в нього увійдуть близько 200 осіб. Також Яценюк зазначив, що уряд підготував списки всіх компаній, де Росія має свою частку. У той же час в уряді вирішили, що списки фізичних та юридичних осіб з Російської Федерації, щодо яких будуть застосовані санкції, отримають гриф "для службового користування".