Як повідомляє Німецька хвиля, тамтешні експерти закликали уряд відмовитися від продажу біобензину у зв’язку з поганим врожаєм і подорожчанням харчів. Тим часом в ООН закликають США взагалі тимчасово відмовитися від виробництва біоетанолу.
А на його виробництво, зазначимо спрямовують 40% вирощених в країні зернових. На думку фахівців організації, такі обсяги можуть призвести до світової продовольчої кризи.
Утім, як заспокоюють вітчизняні експерти, Україні вона не загрожуватиме. Адже в нашій країні на біоетанол спрямовується удесятеро менше зерна, аніж у США. І це переважно кукурудза.
“Натомість від можливого підвищення світових цін на зерно українські аграрії лише виграють. Крім того, як прогнозують фахівці, від нього не має постраждати й вітчизняна біоенергетика. Адже альтернативної ресурсної бази в країні більш ніж достатньо.
Утім, переробити все наявне в країні сміття на біодизель теж не вийде. На практиці, як пояснюють фахівці, це досить нелегкий і енергозатратний процес. Економічно привабливіше отримувати зі сміття біогаз.
Зазначимо, потенціал українського ринку так званих чистих технологій сягає більше 325 млрд грн. Як підрахували експерти Innovative Business Centre, лише проекти з переробки твердих побутових відходів потребують близько 105 млрд грн інвестицій.