Про це у коментарі 24 каналу сказав економіст Андрій Новак.
Він нагадав: місія МВФ, яка була в Україні у вересні, чітко вказала українському уряду, що розраховувати на 2 мільярди доларів фінансової допомоги ми можемо тільки після остаточного затвердження державного бюджету на 2019 рік. Таким чином МВФ убезпечує себе від ситуації, коли два роки тому між першим і другим читанням у депутатів раптово виникла ідея вдвічі збільшити мінімальну заробітну плату.
Читайте також: Чому треба підвищувати тарифи на газ та яка від того користь
Спершу – повністю затверджений держбюджет, а потім – транш від МВФ. Тому уряд разом з парламентською більшістю дуже "педалюють" бюджетний процес, він цього року проходить набагато швидше. І саме тому зараз прийняли рішення про ціну на газ,
– відзначив Новак.
Вслід за підвищенням цін на газ для українців подорожчають комунальні послуги – опалення, гаряча вода, але не на 23%.
"Це тільки перший етап подорожчання газу для населення. Два наступні відбудуться у 2019 році", – зауважив Новак.
Читайте також: Де дешевша комуналка: порівняльний аналіз Києва та Варшави
Експерт додав – МВФ не вимагав підвищення ціни. Вони вимагали ринкової ціни для всіх споживачів – непобутових і побутових. А те, що "однакові" – це нижчі піднімати до вищих – це вже робота українського уряду.
Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін повідомив, що прийняв рішення про підвищення ціни на газ для побутових споживачів. З 1 листопада 1000 кубометрів газу коштуватиме 8550 гривень замість 6900.