Про це сайту "24" розповів політичний експерт Андрій Вігірінський.

Політолог зауважує, що МВФ, який однією з умов для отримання Україною наступного траншу висував ухвалення пенсійної реформи, не ставив вимогу провести реформу за конкретною схемою. Йшлося про те, говорить Вігірінський, що потрібно зменшити дефіцит Пенсійного фонду, який фінансується з Держбюджету. Щоб витрати в 140 мільярдів гривень ставали меншими і вливалися в розвиток економіки.

Читайте також: Пенсійна реформа: 4 невідворотні зміни, які торкнуться кожного українця

При цьому, наголошує експерт, якщо українці будуть отримувати мінімальну зарплату з доплатою в конверті, то ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду не вдасться. Водночас, зазначає Андрій Вігірінський, говорити про пенсійну реформу як таку можна тільки тоді, коли буде запроваджений другий накопичувальний рівень.

Це світова практика. Коли людина отримує частку пенсії за рахунок солідарної системи, а основну пенсію – завдяки накопичувальній системі. Коли гроші будуть інвестуватися, приносити відсотковий дохід. Тоді можна говорити, що реформа дає результат. І пенсії не будуть обмежуватися тим, є чи нема в Держбюджеті гроші,
– наголосив Вігірінський.

Тому, на його переконання, тим українцям, хто вийде на пенсію через 15-20 років, сьогодні буде цікаво починати накопичувати пенсію.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу. Вона змінить підходи до наповнення пенсійного фонду і закладе основи зростання пенсій. З часом багатолітня бюджетна діра, викликана пенсійним навантаженням, повинна зникнути. Реформа передбачає збільшення страхового стажу до 35 років.