Про це повідомляє Reuters.
Прийнято рішення зменшити кількість днів відпустки, скоротити компенсації при звільненні та суттєво спростити систему підрахунку трудових годин, найму та звільнення працівників.
Щоб залагодити розбіжності між роботодавцями та профспілками уряду довелося відмовитись від суперечливої ідеї збільшення робочого дня на півгодини в приватному секторі. Угоду про трудову реформу планується підписати 18 січня.
Переговори про положення робочої реформи в Португалії не обійшлися без скандалу: найбільше об'єднання профспілок - Confederação Geral dos Trabalhadores Portugueses (CGTP) - відмовилось брати участь в обговоренні. Як заявив глава CGTP Мануель Карвальйо да Сілва, нинішня трудова реформа - найбільший крок назад у сфері трудових відносин в Португалії. За його словами, нові норми призведуть до обмеження прав працівників.
Незважаючи на відмову CGTP, угоди вдалося досягти законним шляхом, оскільки в переговорах взяла участь інша велика профспілкова організація - Unión General de Trabajadores.
Трудова реформа є однією з умов, завдяки якій Євросоюз і МВФ надали Португалії кредитну лінію в розмірі 78 мільярдів євро. Лісабон не може позичати кошти на відкритому ринку через низький кредитний рейтинг. 13 січня агентство S & P знизило рейтинг Португалії на два пункти до "сміттєвого" рівня.