Про це пише оглядач німецької газети Die Welt Едуард Штайнер.
На таку зміну настрою вплинули кілька останніх подій.
"По-перше, під час поїздки в Росію держсекретар США Джон Керрі заговорив про скасування санкцій в якості мети, і, хоча європейці, навпаки, загрожують посилити їх, цей факт окрилює росіян. Вони хочуть нарешті заговорити зі своїм давнім супротивників Америкою на рівних", — сказано у матеріалі.
Також покращення настрою пов'язане із позитивними прогнозами щодо економічного розвитку.
"Зрозуміло, спершу деякі надто завзяті чиновники змагалися в запереченні кризи. Але зараз щодня росте кількість тих, хто каже, що найболючіша фаза кризи вже позаду". Так, кілька днів тому міністр фінансів Росії Антон Силуанов відкрив "змагання в оптимізмі". Трохи пізніше "м'яч перехопив" і сам Путін, який заявив, що найгірше вже подолали, що не буде ніякого обвалу і він би навіть не став називати це кризою", — пише автор статті.
Штайнер зазначає, що спад, який довелося пережити Росії, не був безболісним.
За його словами, три фактори призвели до спаду в російській економіці і продовжують негативно позначатися досі.
"По-перше, санкції закривають російським концернам доступ до західного ринку капіталу. Другим фактором стала ціна на нафту, яка з літа 2014 року по січень 2015 впала більш ніж на 60% до 47,9 доларів за барель", — йдеться у статті.
Зрештою, ці два фактори лише підсилили загальну тенденцію спаду російської економіки, що почалася ще в 2012, підсумовує оглядач Die Welt.
Читайте також: Чому Путін пішов у наступ: ТОП-версії