Доходи Росії від продажу нафти
Цього тижня представники США знаходяться в Індії, щоб зустрітися з урядовцями та лідерами бізнесу. Метою є обговорити:
Читайте також Затишшя на готівковому: невже долар за добу не змінився
- співпрацю у боротьбі з відмиванням грошей;
- протидію фінансуванню тероризму;
- запровадження цінової стелі.
Ми знаємо, що індійська економіка багато в чому поставлена на карту в торгівлі нафтою з Росією, а також у зв'язку з глобальними перебоями в постачаннях, яких покликане уникнути запровадження цінового обмеження,
– сказали чиновники США.
Нині Індія підтримує тісні економічні зв'язки з Росією та утримується від висловлювань щодо війни. Попри це нещодавно МЗС України та Індії заявили, що країни відновлять співпрацю до довоєнного рівня.
Ціновий ліміт, який запровадили країни заходу ще у лютому 2022 року, забороняє використання західних морських послуг, таких як страхування, маркування та транспортування, коли танкери перевозять російську нафту за ціною 60 доларів за барель або вище.
Санкції з боку США
З жовтня США посилили санкції на ціни російської нафти. Таким заходам також сприяють дії міжнародних нафтопереробних компаній, у тому числі індійської Reliance Industries. Компанія припинила купувати нафту з танкерів "Совкомфлоту".
Наші зусилля підкріплюються міжнародною підтримкою цих примусових заходів, таких як недавнє рішення приватних та державних нафтопереробних заводів припинити імпорт судів "Совкомфлоту",
– повідомили чиновники США.
Цінові обмеження вдарили по доходах Росії, адже країна не отримує тих грошей, які вона заробляла, коли збувала нафту на європейських ринках.
Сполученим Штатам разом з рештою членів коаліції (з цінової стелі) необхідно буде зберігати пильність і гарантувати, що політика, її реалізація та забезпечення дотримання будуть спрямовані на те, щоб накласти фінансовий тягар на Росію та підтримувати стабільність світових енергетичних ринків,
– додали чиновники.
У Мінфіні США дослідили, що знижка на російську нафту марки Urals до міжнародного еталонного сорту Brent зросла з 12 – 13 доларів за барель (жовтень) до 18 доларів у січні-лютому.