Що відбувається з російською економікою
Економічний оглядач BBC Фейсал Іслам повідомляє, що зараз військові видатки з російського бюджету складають 40%. Такі ж показники були у пізньому периоді СРСР.
Читайте також Українські криптомільйонери: скільки монет задекларували чиновники
Російська економіка зростає саме на тлі зростання виробництва зброї. Попри те, що зараз це здається позитивним розвитком подій, Іслам вважає інакше. Оскільки у довгостроковій перспективі це матиме значні негативні наслідки.
Нещодавно у МВФ заявили, що санкції мають незначний вплив на російську економіку. Тому прогноз економічного зростання в Росії у 2022 році було покращено з 1,1% до 2,6%.
Іслам вважає, що нафтові санкції не є ефективними, вони мають бути жорсткішими. Об'єми видобутку російської сировини не сильно зменшились після початку повномасштабної війни. Зараз середній показник на добу – 9,5 мільйона барелів.
Кремлю вдається нівелювати санкції, завдяки пошуку нових шляхів транспортування сировини. В основному, російську нафту купують у Індії та Китаї.
Що буде з економікою Росії далі
Маємо розуміти, що виготовлення зброї у випадку Росії – неефективна історія, оскільки Кремль продовжує війну. Відповідно, російська економіка лише втрачає ресурси і, при цьому, посилюється залежність від Китаю.
З року в рік Москва віддає в заставу своє майбутнє Пекіну. Це один із прикладів того, як Росія стає дедалі слабшою економічно внаслідок цієї війни,
– заявляє Іслам
Також Росія стає більш залежною від Ірану та Північної Кореї. Встановлення таких зв'язків якраз демонструє слабкість Москви.