Стійкість валютного ринку

Про це розповів голова НБУ Андрій Пишний, повідомляє 24 Канал з посиланням на видання ICTV.

Читайте також Яка ціна біткойна перед президентськими виборами в США

Він нагадав, що рік тому Національний банк перейшов до керованої гнучкості, відмовившись від фіксованого курсу, щоб зробити економіку більш стійкою та здатною адаптуватися до внутрішніх і зовнішніх потрясінь.

Андрій Пишний

Голова НБУ

Стійкість валютного ринку означає, що процеси на валютному ринку відбувається в залежності від попиту і пропозиції, але за участю Національного банку який дозволяє курсу рухатися в бік зростання або, відповідно, зниження, зрізаючи небезпечні піки, які, власне, і створюють ризик для стійкості валютного ринку, намагаючись вплинути на курсові очікування.

Голова НБУ додав, що фіксований курс має свої ризики: він знижує відчуття валютних ризиків для економічних агентів, зокрема імпортерів та експортерів.

Але так українська економіка з огляду на війну функціонує зараз в глибокому структурному дефіциті. Через це присутність Національного банку на ринку залишається. Але водночас НБУ робить усе для того, щоб попит і пропозиція валюти набували дедалі більшого значення при визначенні відповідної динаміки курсової, забезпечуючи при цьому стійкість валютного ринку,
– додає Пишний.

Що буде з інфляцією

Також НБУ перейшов до режиму інфляційного таргетування. Пишний нагадав, що інфляція прискорилася через певні чинники, які втрачатимуть свій вплив із часом.

Але водночас монетарна політика НБУ, курсова і процентна, має суттєвий вплив на ці процеси, і стійкість валютного ринку – це один із вагомих факторів, аби інфляція залишалась в контрольованих параметрах і з плином часу наближалася до тієї цілі, яку ми вважаємо оптимальною для того, щоб підтримати і розвиток кредитування, і розвиток економіки,
– каже голова НБУ.

Цього тижня НБУ не лише залишив облікову ставку на рівні 13%, а й оприлюднив новий макропрогноз, що передбачає уповільнення інфляції у другому півріччі 2025 року. Облікова ставка залишатиметься незмінною щонайменше до кінця першого півріччя наступного року, додав голова НБУ.