Згідно з нормативно-правовими актами, лічильник газу, що використовується для розрахунків за спожитий природний газ – є законодавчо регульованим засобом вимірювальної техніки, що підлягає періодичній повірці.

Читайте також: Деякі українці можуть не сплачувати за комунальні послуги: що це за пільга

При цьому, немає значення, хто є власником приладу обліку — споживач чи облгаз.

Чим загрожує відмова від повірки лічильника

У зв’язку з тим, що у законодавстві передбачено, що періодичні повірки можуть проводитись виключно облгазами, то перешкоджання його діям — це порушення, за яке передбачено відповідальність споживача.

У такому випадку, співробітники облгазів складають акт про порушення. Споживачу буде здійснено розрахунок збитків за граничними обсягами споживання природного газу.

За що ще можна отримати штраф

Отримати штраф можна за несанкціоноване втручання у лічильник, а саме:

  • незаконне підключення лічильника чи відновлення споживання газу.

Це може бути: незареєстрований газопровід, незаконне відновлення споживання, підключення неврахованих приладів, втручання в роботу лічильника, використання газу після розривання договору чи його відсутності;

  • спотворення показників лічильника, у тому числі недопуск представника газової служби до лічильника;
  • пошкодження лічильника та установка на нього магніту, а також — пошкодження чи зривання пломби, магнітної наклейки або зміна її кольору.

Який розмір штрафів

Суми штрафів сягають в середньому 150 тисяч гривень на одне домогосподарство.

  • за зірвану пломбу можна – штраф від 8 до 100 тисяч гривень;
  • за самовільний демонтаж або втручання в роботу комерційного приладу обліку газу в законах України – штраф у розмірі від 50 до 200 неоподатковуваних доходів громадян;
  • якщо споживачі не пускають на перевірку або заважають її проводити – штраф в розмірі від 50 до 150 неоподатковуваних доходів громадян.