Під час відключення електроенергії українці зіштовхуються не лише з відсутністю світла, але й з поганим покриттям інтернету. Однак навіть в домашніх умовах можна створити свій Starlink.

До теми Українців готують до тривалого блекауту: як працюватимуть банки, магазини, пошта та зв'язок

Для цього потрібно мати роутер з функцією модема, в який можна вставити свою сімкартку. Не обов’язково використовувати новий модем, можна купити вже вживаний. Його вартість складе близько 2 – 2,5 тисячі гривень.

Для того аби мати змогу вставити сімкартку в роутер, спершу потрібно зробити її дублікат. Таку послугу може надати ваш мобільний оператор. Роутер з сімкою буде корисним для тих, хто працює з дому й під час наявності електроенергії, адже він роздаватиме інтернет з підсиленим сигналом. Аби був доступ до мережі, коли відключають електропостачання, вам потрібно буде заживити чимось роутер. Це можна зробити за допомогою модему.

Також удосконалити свій роутер можна ще за допомогою робочої антени, котру раніше кріпили на старі телевізори. Така антена допоможе зловити сигнал навіть з сусіднього району, якщо у вашому відсутній.

Якщо відбулось аварійне відключення опалення, аби не випускати тепло з помешкання, перш за все потрібно подивитись чи стоять у вас якісь меблі біля радіаторів. Адже, коли біля нього щось є, наприклад диван, штори чи крісло, це перешкоджає головній функції радіатора – віддавати тепло. Радіатор повинен випромінювати тепло та підігрівати. Тобто якщо у вас біля радіатора щось стоїть в радіусі одного метра – це не правильно.

Також у сучасних реаліях доцільно буде подумати про світловідбивач. Можливо, це не дуже гарно з точки зору естетики, але зате допоможе зберегти тепло в оселі. Його можна покласти за радіатор. Велика перевага такої плівки – досить бюджетна ціна. На один радіатор вона обійдеться десь в близько 150 гривень. За допомогою неї тепло від радіатора відбиватиметься та буде обігрівати кімнату, а не ваші меблі.

Більшість людей, які встановили металопластикові вікна, робили це у весняно – осінній період. Але мало хто знає, що переважно кожна металопластикова конструкція має різні режими. Це помітно, коли ми відкриваємо вікно та бачимо різні механізми.

Під час встановлення вікон, монтажники завжди виставляють їх на літній режим, тобто не дожимають болтики у вікні й воно не прилягає на 100%. Тому по периметру вікна можуть бути холодні протяги. Тож варто змінити режим на вікнах на зимовий. Це можна зробити самостійно, загугливши відео з інструкціями.

Також, щоб утеплити вікна ви можете замінити на них резинки. За допомогою таких простих дій енергоефективність в вашій оселі буде максимальна. Також цими ж резинками можна обклеїти міжкімнатні двері.

Під час відсутності опалення важливо зберігати тепло не лише всередині оселі, але й у власному тілі. Одна з найбанальніших порад, однак чи не найдієвіше. Перш за все варто подбати, щоб ваші ноги були у теплі. Адже, коли кінцівки зігріті, то тіло себе почуває більш комфортно.

Коли вашим ногам потеплішало, саме час подумати про руки. Для того, щоб зігріти верхні кінцівки можна використати звичайну свічку, адже це джерело тепла. Коли ми палимо свічку відбувається згоряння матеріалу. При цьому виділяється певна кількість тепла.

Тому якщо відчуєте, що замерзаєте у квартирі, то можете взутись та поставити руки над свічкою. У такий спосіб ви зігрієте верхні та нижні кінцівки й вашому тілу стане комфортніше. А зігріти тіло з середини може допомогти чай. Тому у нинішній час варто завжди тримати вдома термос з якимось гарячим напоєм.

За допомогою інвертора (передавач напруги) та автомобільного акумулятора можна мати доступ до електроенергії. Однак до вибору інвертора потрібно віднестись досить прискіпливо, адже через високий попит реально натрапити на бракований прилад, або поганої якості. При під'єднанні до такого інвертора ваш гаджет чи електроприлад може згоріти.

Щоб взяти енергію з акумулятора потрібно під’єднати його до інвертора. Таким чином з 12 вольтів ви отримаєте 220. Але потрібно зауважити, що у кожного інвертора різні технічні можливості. Наприклад, потужність, від чого залежить, яку кількість електроприладів ви можете під’єднати.