Навіть досягти позначки 12 грн., прогнозують фінансові аналітики. Проте, після завершення вказаної програми, яке очікується 30 червня, аналітики прогнозують зворотні процеси. Євро подешевшає, а долар, у свою чергу, дорожчатиме.

"На найближчий місяць до кінця травня-початок червня цілком ймовірне зниження курсу євро-доллар, а отже курсу євро-гривня ще десь відсотків на 5-7%", - каже аналітик "X-Trade Brokers Ukraine" Владимир Олексюк.

Фінансисти зауважують, українська національна валюта чітко прив’язана до долара, і поки американці друкують свою валюту, долар падатиме, і гривня разом з ним. Наразі США веде переговори з Китаєм щодо можливості відновлення покупки американських державних цінних паперів Піднебесною. Це можливо вже влітку після завершення дії програми підтримки в США та припинення фінансування дефіциту бюджету за рахунок емісії. Після цього можливий початок висхідного тренду американської валюти по відношенню до європейської. Водночас, гривня разом з доларом девальвує проти російського рубля, китайського юаня та євро.

"Будь-який зліт курсу вище 11,50 -12 я рекомендую використовувати для продажу євро і перевкладання в інші валюти, хоч гривню, хоч долар", - каже фінансовий аналітик Ерік Найман.

Наразі існує два сценарії щодо курсу гривні до долара. Перший - позитивний, і гривня знизиться до рівня не більше 8 грн. 20 коп. до кінця року. Але це не буде девальвація, а радше технічна корекція, запевняють фінансисти. Депозитні ставки по гривні таке зниження легко переб’ють і дозволять заробити. Другий сценарій можливий у випадку початку другої хвилі фінансової кризи та зниження цін на метал, тоді курс може знизитися до 8 грн. 50 коп. за долар.

"Я визнаю, що деякі галузі промисловості відчули тиск турбулентності чи волатильності, чи мінливості зовнішнього попиту на метал. Але разом з тим все рівно галузь зберегла позитивно висхідну динаміку і що стосується експорту, то там ми великого гальмування не побачили", - каже керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Водночас експерти відзначають, що світові коливання американської валюти напряму позначаються на інфляції в Україні, адже остання імпортує її разом з послабленням долару. Слабшає долар, підвищуються ціни на нафту, зростає вартість нафти - підвищуються ціни на пальне. Зауважимо, за даними Державного комітету статистики, за підсумками квітня річний індекс споживчих цін зріс до 9,4%. Нагадаємо, у березні цій показник становив 7,7%.