Чому зріс попит на валюту

За словами представників НБУ, у кінці травня відбулися суттєві сплески попиту на валюту, що вплинуло на курсову динаміку. Також вплинуло закінчення періоду, коли було обмеження на розрахунки з експортом сільськогосподарської продукції.

Читайте також Валюти суттєво подешевшали: яка ціна долара сьогодні

Ця ситуація, разом зі зменшенням обсягу пропозиції валюти через врожайність минулого року, спричинила відповідне послаблення курсу гривні.

НБУ пояснив, що покривав структурний дефіцит іноземної валюти та згладжував коливання курсу.

НБУ вказує, що загальна ситуація на валютному ринку залишається стабільною і контрольованою, а рівень міжнародних резервів достатній для забезпечення стабільності валютного ринку.

Що далі буде з курсом

У банку наголосили, що подальша динаміка курсу буде визначатися переважно змінами в балансі попиту та пропозиції іноземної валюти.

Для НБУ важливо зберегти такий зв'язок курсової динаміки зі змінами ринкових умов. Це збільшує конструктивну невизначеність, сприяє усвідомленню ризиків, зростанню торговельної активності та глибини валютного ринку, синхронізації його сегментів,
– пояснює регулятор.

З моменту переходу до режиму керованої гнучкості операції без участі регулятора зросли більше ніж утричі, а їх частка — більше ніж удвічі.

Нацбанк вважає, що прогрес у поглибленні валютного ринку та посиленні спроможності обмінного курсу пристосуватися до внутрішніх і зовнішніх шоків підвищить стійкість валютного ринку та української економіки. Збереження курсової стійкості залишається важливим завданням НБУ.