Зауважте, що за прогнозами аналітиків, якщо початок та загалом березень буде теплим, то чимало продуктів можуть змінитись в ціні, а можуть і стабілізуватися, як от овочі через сезонний фактор. Проте яйця все ж залишатимуться у ціні принаймні до Великодня 2023 року.

Читайте також Їжа, шкідливі звички та подарунки: на що ми витрачаємо забагато та як почати економити

Чи подешевшають яйця в Україні

Як розповідають науковців Інституту аграрної економіки, до Великодня не варто очікувати здешевлення яєць. Все через низьку продуктивність несучих курей у цей період, а також через можливий підвищений попит у Великодні свята.

Після Великодня цілком ймовірне істотне зниження ціни яєць до 30–40%, зважаючи на динаміку споживчих цін у попередні роки,
– додає Інна Сало, завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки

Відтак за даними "Мінфіну" середня ціна на десяток яєць в Україні станом на 8 лютого становить від 70 до 74 гривень.

  • Яйця перепелині (20 штук) – 58,38 гривні,
  • Яйця курячі Квочка (10 штук) – 70,60 гривні,
  • Яйця курячі Ясенсвіт (10 штук) – 74,15 гривні.

Якими будуть ціни на молочку, хліб та фрукти

  • Молочна продукція;

За розрахунками Інституту аграрної економіки, роздрібні ціни на молоко та асортиментний ряд молочної продукції можуть зрости в середньому до 5%. Пастеризоване молоко із жирністю до 2,6% – до 40 гривень за літр.

Актуально Яйця куплятимемо по-новому: до чого тут класи та вага

  • Хліб;

Хліб цього місяця здорожчає на 5—7%. На ріст ціни вплинула ситуація з електроенергією, а також збільшення вартості необхідних для виготовлення хліба інших продуктів.

  • Фрукти;

До кінця лютого очікується, що відбудеться зростання цін на плодові до 7–10%.

Загалом, з початку 2023 року, яблука вже здорожчали на 5,8% – до 12,30 гривні за кілограм, мандарини та банани – 8,6 % та 1,8%, до 72 та 70,50 гривень за кілограм відповідно. А ціни на апельсини та лимони навпаки здешевшали на 9,8% та 4,7% – до 58,50 та 61 гривні за кілограм.