Та в Міністерстві аграрної політики запевняють, що знають, як вирішити можливу проблему дефіциту.

“Цукор в цьому році буде найбільш резонансним і теж може вирости ціна в певній мірі. Але знову ж таки в державі буде достатньо цукру по стабільній ціні, і ми зможемо завчасно вплинути для того, щоб запобігти негативним проявам на цьому ринку. Щоб ніхто в цьому не сумнівався”, - каже директор департаменту розвитку агроринків Мінагропроду Анатолій Розгон.

Наразі Аграрний фонд закуповує цукор на ринку, а також укладає форвардні контракти на майбутній врожай буряку. За словами експертів, світові ціни на цукор стрімко зростають, тому втримати ціни на внутрішньому ринку буде дуже важко.

“Ціна на світовому ринку така, що вона стимулює розвиток бурякового цукру. Сьогодні зрівнялися по ціні на цукор-сирець та буряковий цукор майже на одному рівні. Тому завезення цукру-сирцю сьогодні економічно невигідно, бо ціна на нього дорожче, чим ми виробляємо цукор із цукрових буряків”, - каже гендиректор асоціації "Укрцукор" Микола Ярчук.

Світові ціни на цукор значною мірою залежать від цін на нафту, кажуть експерти. Адже Бразилія, яка є найбільшим експортером тростинного цукру, широко використовує його для виробництва біопалива.