Про це пише російське видання "Коммерсантъ" з посиланням на лист інтернет-омбудсмену Дмитру Мареничеву від генерального директора компанії-розробника програмного забезпечення Flexbby, що розташовується в російському інноваційному центрі "Сколково".
Читайте також: Після Telegram Путіну конче треба "уложити" YouTube, – Яковина
Так, відповідно до документу, Прокофьєв пропонує сформувати оперативний штаб із представників влади та бізнесу для вирішення проблем компаній, які постраждали від блокувань.
За його словами, потрібно запровадити законодавчі поправки, які виключать ситуації, за яких "життєво важливі сервіси російського бізнесу будуть блокуватися в односторонньому порядку".
Обмеження доступу до Telegram, згідно з рішенням суду, почалося в Росії 16 квітня. Telegram ухилився від блокування, використовуючи сервіси Amazon, Google тощо. Станом на вечір середи, 25 квітня, Роскомнадзор вніс до чорного списку близько 18 мільйонів IP-адрес. Це призводить до ускладнень в роботі інтернет-сервісів самої Google, а також сторонніх компаній. Постраждало близько 400 російських організацій, що використовують Google і Amazon. У них спостерігаються збої в роботі сховищ даних, бізнес-додатків, систем штучного інтелекту, геолокації, платежів, взаємодії з банками, обслуговування клієнтів. Потенційні фінансові втрати російського бізнесу в разі продовження блокування в найближчі місяці компанія оцінює в 1 мільярд доларів,
– зауважив фахівець.
Крім того, він додає, що через призупинення функціонування хмарних сервісів Amazon і Google, а також рекламного майданчика Google, дві вищезазначені корпорації млн за підсумками 2018 року можуть втрати 940 мільйонів доларів.
Відтак, як підкреслює фахівець, бенефіціарами переділу ринку можуть стати "Ростелеком", Mail.ru Group, "Яндекс" і Microsoft, чиї хмарні сервіси будуть користуватися підвищеним попитом.
Нагадаємо, 16 квітня суд дозволив Роскомнадзору заблокувати Telegram у Росії. При цьому творець Павло Дуров заявив, що його сервіс почне використовувати вбудовані механізми для обходу блокування. І вже через кілька годин після початку блокування, яке відбулося 17 квітня, весь Telegram продовжив роботу без будь-яких обмежень на території Росії. До слова, разом із Telegram Роскомнадзор заблокував і власну систему "Ревізор".