Такий негативний розвиток прогнозують уже у 2018 році. У Світовому банку радять, щоб інвестори повірили в українську економіку – дати старт повномасштабній приватизації держпідприємств, скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі, реформувати державні банки і створити, врешті, Антикорупційний суд.
Читайте також: Світовий банк підрахував частку "кумівського бізнесу" в Україні
І все це бажано встигнути зробити до кінця червня. Інакше прогнозованого Кабміном зростання ВВП у 3,5% Україні не бачити. Також експерти застерігають владу від подальшого підвищення соціальних стандартів. Бо без реального зростання економіки це призведе до прискорення інфляції понад 10%.
Дуже важливо, щоб ці реформи були прийняті у найближчі 2-3 місяці, оскільки, якщо ці реформи не будуть зроблені, то є високі ризики, що темпи економічного зростання будуть нижчими, ніж у попередні роки крім того буде складно запозичити необхідне зовнішнє фінансування, що може призвести до дестабілізації макроекономічної ситуації,
– зазначила економіст Світового банку з питань України Анастасія Головач.
Світовий банк створено у 1944 році як Міжнародний банк реконструкції та розвитку. Коли він розпочинав свою діяльність, спрямовану на прискорення ліквідації наслідків Другої світового війни, до його складу входить 184 країни – це майже усі держави світу. Світовий банк підтримує зусилля країн, спрямовані на інвестування капіталу у людські ресурси шляхом будівництва шкіл, оздоровчих центрів, постачання питної води та електроенергії, формування орієнтованих на розвиток урядів та захисту довкілля.