Про збитки, яких може зазначив Китай через коронавірус, розповіли у Світовому банку, пише AFP.
Читайте також Китайський регулятор дав більше повноважень іноземним інвесторам
Пандемія викликає безпрецедентний глобальний шок, який може збільшити бідність в регіоні,
– йдеться у повідомленні.
За прогнозами Світового банку, навіть у найкращому випадку у регіоні буде різке падіння темпів зростання, коли темпи росту Китаю уповільняться з 6,1%, які були у 2019 році, до 2,3%.
Цікаво! Ще 2 місяці тому економісти Світового банку прогнозували, що економіка Китаю у 2020 році зросте на 5,9%. А це було б найгіршим показником, починаючи з 1990 року.
У Світовому банку додають, що пандемія коронавірусу відчутно впливає на економіку регіону, однак глибину та тривалість шоку визначити наразі складно. За негативними прогнозами, через падіння економіки 11 мільйонів людей у регіоні можуть опинитися у межі бідності.
В організації додають, що 17 країн регіону є ключовими для глобальних ланцюжків та становлять 70% світової торгівлі. Однак усі вони страждають від коронавірусу.
До слова, у січні – лютому 2020 року обсяги китайського експорту упали на 17,2% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
Коронавірус у Китаї: коротко
- Станом на 31 березня коронавірусом у країні заразилися трохи більше, ніж 81 тисяча людей. Померли 3 тисячі 321 людина, одужали – понад 76 тисяч. Однак пік епідемії там вже минув. Впродовж останніх тижнів в Китаї фіксують незначну кількість заражень. А за 20 березня – жодного зараження та смерті.
- В Ухані, звідки почався коронавірус, відновили роботу метро, а згодом й авіасполучення.
- Однак у Китаї досі діє масковий режим, в громадських місцях людям міряють температуру. Ресторани та кіно ще не планують відкривати. На боротьбу із захворюванням пішло майже три місяці.