"Ухваливши рішення про націоналізацію, держава вклала у "Приватбанк" 155,3 мільярда гривень, що дозволило зберегти кошти українців. Ми вважаємо, що які б не були рішення судів, немає жодних підстав для повернення державного "Приватбанку колишнім акціонерам", – повідомила пресслужба українського президента.
Читайте також: Коломойський повинен віддати "Приватбанку" майже 11 мільйонів фунтів стерлінгів: рішення суду
Сторони також розглянули на зустрічі:
- пріоритети проведення економічних реформ,
- співпрацю з міжнародними партнерами, міжнародними фінансовими організаціями,
- судову реформу в Україні.
Українська сторона проінформувала послів G7 про пріоритети та подальші кроки щодо ініціатив, спрямованих на економічне зростання та покращення інвестиційного клімату.
А ще українська сторона повідомила, що проєкти законів про незаконне збагачення та анбандлінг НАК "Нафтогаз України" (відокремлення діяльності з транспортування палива) будуть розглянуті на наступному тижні.
Особливу увагу було акцентовано на переговорному процесі з Міжнародним валютним фондом, реформуванні банківського сектора і повернення коштів збанкрутілих банків.
Зустріч відбулася за дорученням Президента України Володимира Зеленського. У ній взяли участь керівник Офісу Президента Андрій Богдан і його заступники Андрій Смирнов і Юлія Ковалів.
Що відомо про націоналізацію "Приватбанку"?
18 грудня 2016 року Кабмін України прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку банку і влив у його капітал понад 155 мільярдів гривень. На такий крок уряд пішов, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх найбільших акціонерів "Приватбанку" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.
Згодом ексвласники банку назвали націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною і подали до суду.
У квітні 2019 року у Києві суд задовольнив клопотання Коломойського про розширення переліку його вимог пунктом про повернення акцій "Приватбанку". Проте у жовтні суд призупинив розгляд позову Коломойського про повернення акцій банку до вирішення справи, яка розглядається в суді адміністративної юрисдикції на рівні апеляції про законність націоналізації банку.
Коломойський з державою ведуть чимало інших судових суперечок, як в Україні, так і в закордонних юрисдикціях. Зокрема, 14 жовтня в суперечці між "Приватбанком" і його ексвласниками в апеляційному суді Лондона перемогу здобув націоналізований банк. Судді вирішили, що "Приватбанк" має достатньо передумов для судового розгляду справи та отримання відшкодування в сумі близько 3 мільярдів доларів. А судовий указ про всесвітній арешт активів залишається чинним до рішення по суті.