Так, згідно з останнім опитуванням, представники 15 банків та інвестиційно-аналітичних компаній підвищили консенсус-прогноз дефіциту торговельного балансу, який в опитуванні минулого місяця становив $ 6,55 мільярда, а на початку року - $ 4,94 млрд.

"Головною причиною зростання дефіциту зовнішньої торгівлі є збільшення споживчої активності українців, у тому числі через відновлення кредитування покупок авто та побутової техніки. Другою причиною погіршення торгового балансу України є зростання цін на імпортований з Росії газ", - сказав Ерік Найман з інвесткомпанії "Capital Times".

Водночас, учасники опитування оцінюють зростання споживчих цін у червні на рівні 0,5% відсотка до попереднього місяця в порівнянні з дефляцією у розмірі 0,4% у червні 2010 року.

Крім того, консенсус-прогноз вказує, що в річному вимірі червнева інфляція прискорилася до 11,7% з 6,9% у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року. Аналітики сказали, що дванадцятимісячний показник інфляції може сповільнитися з серпня по мірі збільшення порівняльної бази за минулий рік.

Як показало опитування, незважаючи на зростання дефіциту зовнішньої торгівлі респонденти поки зберігають стабільний прогноз курсу гривні до кінця року - 8,06 грн. за долар у порівнянні з 8,05 гривні в опитуванні минулого місяця і 8,04 в опитуванні за підсумками січня.

Аналітики, як і влада, розраховують, що значна частина валютного попиту імпортерів буде покрита припливом валюти по фінансовому рахунку у вигляді кредитів і позик або резервами Нацбанку України.

"Національний банк має достатні міжнародні резерви для підтримки стабільності гривні до кінця року. Беручи до уваги можливості регулятора штучно стримувати курс, ризики різких коливань мінімальні", - вважає Анатолій Баронін з компанії "Da Vinci AG".