Продуктивний об'єкт

Ця свердловина виділяється навіть серед інших високодебітних джерел і вважається однією з найбільш "врожайних".

Читайте також Транзиту не буде: чому Україна більше не хоче постачати російський газ до ЄС

Олексій Чернишов

Очільник Групи Нафтогаз

Це результат ефективної та злагодженої роботи великої команди Групи Нафтогаз на всіх етапах – від проєктування до буріння та введення в експлуатацію. Я щиро вдячний всім фахівцям, що долучилися до цього процесу, саме завдяки вашій роботі Україна стає стійкішою та сильнішою

Концепцію реалізації цієї свердловини розробила команда Українського науково-дослідного інституту природних газів (УкрНДІгаз), яка є складовою Групи Нафтогаз. Вони виявили й оцінили потенціал для видобутку зі старого родовища, точно визначили місце для буріння і підтвердили його високу ефективність.

Фахівці "Укргазвидобування" також мінімізували ризики, пов'язані з негативним впливом бурового розчину на надра. При бурінні продуктивних шарів використовувався розчин на основі вуглеводнів, що сприяло досягненню оптимальних результатів.

Активізація власного видобутку

Нагадаємо, що впродовж 2023 року було введено в експлуатацію 86 нових газових свердловин, із яких 24 зареєстрували початковий дебіт газу понад 100 тисяч кубометрів.

У листопаді Група Нафтогаз запустила три свердловини: дві з них були новоспоруджені, тоді як третя повернулася до життя після 35 років простою. А в грудні відбулося відкриття двох високопродуктивних свердловин на тому самому родовищі.

Для порівняння, у 2022 році "Укргазвидобування" запустила 47 нових свердловин для газовидобутку.