У зв'язку з цим Мін'юст готує апеляцію. Про це повідомила очільниця департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Богатих.
Актуально Ексголову Нафтогазу Коболєва залишили на волі: ВАКС не задовольнив клопотання прокурора
ВАКС не стягнув майно росіянина на користь держави
Суд частково задовільнив позов і конфіскував деякі, але відмовив у стягненні в дохід держави 100% корпоративних прав стратегічного підприємства ТОВ "Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат" та інших компаній, заявивши що доказів щодо збереження над ними контролю Шелкова не достатньо.
Окрім Демурінського гірничо-збагачувального комбінату" не було конфісковано також ряд інших компаній, у яких Шелков має частку:
- ПАТ "Корпорація ВСМПО-Авісма"
- ТОВ "Торговельний дім "Корпорація ВСМПО-Авісма"
- ТОВ "Тай-Мінералс"
- ТОВ "Інвестагро"
Суду не вистачило аргументів Мін’юсту, що 75% корпоративних прав кіпрської компанії, яка володіє 100% ДемГЗК було продано всього за 3750 євро за декілька днів до початку повномасштабної війни. Відмову у націоналізації підприємства. Також були надані й інші докази, до прикладу:
- на момент купівлі-продажу до компанії-продавця та кіпрської компанії, яка володіла корп.правами Дем ГЗК, Україною вже були застосовані санкції;
- частина менеджменту, яка працювала на Шелкова, продовжила працювати у кіпрській компанії та ДемГЗК вже після ніби-то «продажу» 75%;
- наявність боргу ДемГЗК (через кіпрську компанію-власника) перед ВСМПО Авісма (рф), що дозволяє Шелкову у випадку неповернення боргу звернути стягнення на активи кіпрської компаніі, у тч на 100% корп.прав ДемГЗК.
"Готуємо апеляцію. Але – як так?", – написала Богатих у своєму фейсбуці.
Які активи росіянина було конфісковано
Вищий антикорупційний суд частково задовольнив позов та постановив стягнути на користь України:
- 100% частки у статутному капіталі "ВСМПО Титан Україна";
- квартиру на 175 кв. м та паркомісце в Одесі;
- склад рулонів нержавіючої стальної стрічки загальною площею 2 411,3 кв. м у Нікополі;
- комплекс будівель та квартиру на 68 кв. м у Нікополі;
- трактор "Білорусь" та причіп;
- автомобіль “LEXUS” та 4 автомобілі MITSUBISHI PAJERO SPORT;
- грошові кошти на банківських рахунках.
Нагадаємо, 23 січня ексголову Нафтогазу Коболєва ВАКС залишив на свободі. У травні 2018 року він виписав собі премію в розмірі 10 мільйонів доларів.
Таким чином підозрюваного залишили без будь-якого запобіжного заходу, у зв'язку з чим він може покинути країну або перешкоджати слідству. Прокурор САП вважає рішення ВАКС необґрунтованим та незаконним.