Голова Асоціації українських банків Андрій Дубас розповів 24 Каналу, що операційні кошти, які потрібні для проживання, варто зберігати у гривнях. Якщо купувати іноземну валюту, а потім для цих потреб її продавати, то українці втрачатимуть на різниці курсів.
Дивіться також У новому році залишаться без грошей: хто з ВПО втратить допомогу від держави
У якій валюті краще зберігати кошти
Для заощадження грошей існують різні інструменти. Зокрема, це можна робити у національній валюті чи в іноземній.
"Щодо іноземної валюти, то тут також є знецінення. Долар і євро за результатами року знецінюються через те, що у них теж є інфляція", – зауважив Андрій Дубас.
В Україні є хороші гривневі інструменти, у яких можна зберігати заощадження. Вони прості та зрозумілі. Наприклад, один із найпопулярніших для населення гривневих інструментів – це купівля облігацій внутрішньої державної позики. Так можна отримувати дохід у межах 16 – 17 % за рік. Якщо у нас інфляція близько 6%, то це хороший інструмент.
Друге – це депозити в банку. Населення звикло до цього інструменту. Ми можемо зберігати будь-яку суму, яка нам доступна. Щобільше, це можна робити з мобільного банкінгу навіть не виходячи з дому,
– додав Дубас.
Якщо говоримо про іноземну валюту, то це також доступний інструмент, але треба враховувати, що коли ми так зберігаємо кошти, то вони зовсім не працюють на економіку України. Відтак варто розглядати варіант облігацій внутрішньої державної позики й депозити в банку.
Облігації, як мінімум, покриють інфляцію і дадуть додатковий дохід, а депозити є на 100% захищені державою,
– підкреслив банкір.
Ситуація з валютою в Україні
- Аналітики фінансової групи ICU повідомляють, що до кінця року, вірогідно, курс валют не зміниться. Долар залишатиметься на рівні 36,7 гривні. В кінці 2024 року він може зрости до 41 гривні.
- На значення долара у другій половині грудня впливатимуть різні аспекти. Наприклад, продаж валюти населенням перед святами. Однак все це лише незначні коливання, які кардинально не вплинуть на ситуацію. Загальні тенденції не зміняться.
- Відповідно до повідомлень національного банку України, останнім часом прибутки українців зросли. Основним джерелом зростання залишаються бюджетні виплати. Водночас найчастіше українці брали кредити на придбання нерухомості. Цей показник становить 75%.