Провали "Газпрому" у 2022 році

У пресслужбі російського газового монополіста прозвітували, що за січень – листопад 2022 року експорт газу до країн далекого зарубіжжя скоротився на 76,3 мільярда кубометрів, або ж на 44,5%. У компанії країни-окупанта змогли з позитивного резюмувати лише збільшення експорту до Китаю газопроводом Сила Сибіру.

Читайте також "Газпром" вже не хоче скорочувати транзит через Україну

Поставки регулярно йдуть понад добові контрактні кількості,
– наголосили там.

Однак конкретних цифр, щодо позитивних аспектів, у "Газпромі" вирішили не озвучувати.

Попит на російський газ впав

  • Попит на газ компанії із газотранспортної системи на внутрішньому ринку за цей період зменшився на 5,7%, або на 12,8 мільярда кубометрів газу.
  • За рік обсяги видобутку впали на 19,4%, або на 90,8 мільярда кубометрів газу. Так за 11 місяців 2022 року видобування газового монополіста у Росії склало 376,9 мільярда кубометрів газу.

У "Газпромі" констатували не лише провальний 2022 рік для компанії, або й зниження споживання газу в ЄС. У компанії підкреслили, що саме це стало ключовим фактором скорочення попиту на газ у світі.

Європа замінює російський газ

Європа не лише зменшує споживання газу, але й шукає альтернативи російському блакитному паливу, під що адаптують газорозподільну інфраструктуру.

З 1 жовтня цього року Греція та Болгарія розпочали експлуатацію газопроводу IGB, яку до цього відкладали. Запуск газогону допоможе знизити залежність Південно-Східної Європи від російського газу.

Також наприкінці вересня новий газопровід відкрили у Польщі – повідомив Укрінформ. Тепер за допомогою Балтійського газопроводу (Baltic Pipe) газ з норвезького шельфу через територію Данії постачатиметься морем до Польщі.