З 1 лютого грошову допомогу отримуватиме понад 170 тисяч ВПО, хоча наразі виплати отримують 2,6 мільйона осіб. Про це повідомив Омбудсмен України Дмитро Лубинець у своєму Telegram-каналі.
Читайте також: Скільки уряд витрачає на виплати для ВПО: показники 2023 року
Як Омбудсмен України, я не погоджуюся зі змінами, й озвучив це на слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів,
– написав Лубинець.
Яких змін очікувати
Що ще зміниться у соцвиплатах для переселенців взимку:
- Грошову допомогу можуть отримати переселенці після повернення з-за кордону. Для цього їм потрібно звернутися в уповноважені органи через 15 робочих днів після приїзду в Україну. Головною умовою є те, що вони не отримували ці соцвиплати раніше.
- Виплати для ВПО припинятимуться через 3 місяці після закінчення бойових дій або окупації території, на якій вони зареєстровані.
- Переселенці, що не працюють, мають 3 місяці після призначення грошової допомоги на те, щоб влаштуватися на роботу, відкрити ФОП або стати на облік у центрі зайнятості.
- Через повторну евакуацію 1 серпня 2023 року деякі особи мали переміститися. Тому їм надаватимуть виплати, але лише якщо ці громадяни знаходяться в евакуаційних списках.
Скільки платять ВПО
Зараз громадяни зі статусом переселенця отримують такі виплати:
- 2 тисячі гривень – особи старше 18 років;
- 3 тисячі гривень – діти (до 18 років) та громадяни з інвалідністю.
Як довго тривають виплати
Від 1 серпня щомісячну допомогу для ВПО назначають лише на 6 місяців. Проте її можуть продовжити для родини у складі якої є:
- діти з інвалідністю;
- особи, які доглядають за особою з інвалідністю;
- особи пенсійного віку;
- троє і більше дітей віком до 18 років;
- неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника.
Також виплати продовжать, якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів.