Україні пообіцяли військову допомогу на 34 мільярди євро – це лише те, про що відкрито повідомили. Насправді сума може бути вищою. У матеріалі 24 каналу розповідаємо, які країни надали Україні найбільшу військову підтримку, а які залишилися осторонь.
Зверніть увагу Чому інвестору важливо бути активним в соцмережах
Як світ допомагає Україні
За даними Kiel Institute, який відслідкував суму військової допомоги у період з 24 лютого по 1 липня, беззаперечним лідером є Сполучені Штати Америки. Вони пообіцяли Україні 23,78 мільярда євро. Більшість цієї допомоги надійде грошима, водночас США надасть власну зброю на суму 6,37 мільярда євро.
У Європі найбільшу військову допомогу Україні пообіцяла Велика Британія – на 3,77 мільярда євро та Польща – 1,8 мільярда євро. До речі, загальна допомога Польщі вже склала понад 0,5% її ВВП. ЄС як організація пообіцяла Україні 2 мільярди євро військової допомоги.
Слід відзначити й деякі неєвропейські держави. Канада пообіцяла військову допомогу в сумі 919 мільйонів євро, Австралія – понад 185 мільйонів євро, а Нова Зеландія – понад 13,8 мільйона.
Нижче на карті ви можете ознайомитися детально з тим, яку допомогу запропонувала кожна з країн Європи. Але врахуйте, що це не надана допомога, а лише обіцяна.
Німеччина все ще не надала обіцяної зброї
З цієї карти може стати незрозуміло, чому ж критикують Німеччину. Адже вона пообіцяла Україні 1,44 мільярда євро військової допомоги (зброя + гроші). Річ у тім, що Німеччина поки що надала лиш 40% з обіцяної зброї.
Що вражає, так це великий розрив між обіцяною та наданою підтримкою. І військові, і фінансові поставки все ще не відповідають тому, чого потребує Україна, і тому, що їй обіцяно,
– зазначають в Kiel Instute.
Німеччина наобіцяла Україні надати власну зброю на суму 675 мільйонів євро. Але реальні поставки склали 270 мільйонів євро. В результаті Німеччина, яка є четвертою найпотужнішою економікою світу, надала Україні лише трохи більше зброї і техніки, ніж це зробили Естонія, Чехія чи Латвія.
До речі, США також ще не доставили всю зброю, яку обіцяли. З 6,37 мільярда євро зброєю надійшли лише 38%. Але навіть попри це США постачають Україні найбільше зброї.
Хто не допомагає Україні військово
Є кілька міжнародних партнерів України, які допомагають фінансово чи гуманітарно, але не надають військової допомоги. Це:
- Японія;
- Ірландія;
- Швейцарія;
- Угорщина;
- Тайвань;
- Кіпр;
- Китай;
- Індія;
- Мальта;
- Туреччина.
За останні 3 тижні (з часу останнього моніторингу) до військової допомоги долучилася Словенія. Вона надала Україні 6,6 мільйона євро у вигляді зброї чи техніки.
Світ вже менше "цікавиться" Україною
На п'ятому місяці війни обсяги підтримки України суттєво скорочуються. Як зазначили в Kiel Institute, обсяги допомоги суттєво скоротилися як у кількості нових обіцянок, так і за обсягом допомоги. За останні 3 тижні найбільше грошей Україні пообіцяла Велика Британія.
Найбільшим окремим новим зобов’язанням є військова допомога Сполученого Королівства у розмірі 1,5 мільярда євро. Зараз ми фіксуємо загальну суму зобов’язань у розмірі 80,7 мільярда євро. Ця цифра зросла лише приблизно на три відсотки з часу останнього оновлення,
– зазначили фахівці.
До теми – Угорщина пояснила, чому боїться постачати Україні зброю: дивіться відео