Зеленський заявив, що не знайомий з подібною ініціативою, пише видання The page.
"Цей законопроєкт внесений до Верховної Ради депутатами від "Слуги народу"?, – поцікавився він, почувши про підвищення податків на руду в десять разів у порівнянні з сусідніми країнами. Отримавши ствердну відповідь, він заявив: "Ми розберемося в цьому. Подивимося на законопроєкт".
На питання Зеленський відповів вже після завершення трансляції пресмарафону. В ході марафону кореспонденту та ще кільком журналістам не надали можливості поставити запитання, незважаючи на наявність акредитації.
У той же час міністр економіки Тимофій Милованов, коментуючи підвищення рентної плати на видобуток руди, заявив, що законопроєкт був внесений до Верховної Ради без прорахунків його впливу на економіку з боку міністерства.
Нагадаємо, що вчора, 10 жовтня, у Кривому Розі пройшли мітинги працівників гірничодобувних підприємств, на які вийшли близько 400 осіб. Вони заявили про можливе закриття виробництв у разі прийняття закону №1210.
Документ розширює поняття первинної переробки: замість собівартості руди і первинного дроблення за основу береться вартість кінцевого продукту – концентрату, окатишів, агломерату. Тим самим зростання платежів гірничо-збагачувальних комбінатів складе 300-400%. Крім того, документ передбачає перехід від індивідуальних ставок для окремих родовищ (зараз 14-25%) до встановлення нижнього порогу на рівні подвійної облікової ставки НБУ (зараз 34%). Нарешті, ставка ренти збільшується з 8 до 10%.
Як стверджують галузеві асоціації, прийняття законопроєкту знизить виробництво залізорудної сировини, вдарить по обсягах експорту України і призведе до зменшення валютних надходжень і ослаблення гривні. В асоціаціях вже заявили про втрату робочих місць на ГЗК, скорочення близько 30 тис. осіб.