Фактично кожна людина має потенційний NFT – фотографію, візуалізацію в редакторі, пісню, випуск подкасту, цифрову картину. Словом будь-що може стати NFT. Але як перетворити цю фотографію, пісню чи будь-що інше в NFT? Про це дізнавалися журналісти 24 каналу.

​Цікаво Ідеальна нагода: чому варто інвестувати у криптовалюти вже зараз

Що таке NFT

NFT – це невзаємозамінні токени, унікальні пакети цифрових даних, що представляють право власності, яке не можна замінити нічим іншим. NFT можуть бути будь-яким цифровим продуктом: музикою, ескізами, творами мистецтва, малюнками, але найширше цю технологію застосовують саме в продажі цифрового мистецтва.

NFT допомагає художникам та іншим творцям монетизувати свій талант. До прикладу, NFT-художник Beeple продав зображення "Everydays: The First 5000 Days" за 69 мільйонів доларів.

Як перетворити картину у NFT / Фото Medium

Як створити NFT

Але далеко не всі фото, що ми створюємо, чи всі цифрові картини, що "виходять з-під пера" художників, є NFT. Щоб предмет став NFT, його необхідно викарбувати.

NFT карбування — це процес унікальної публікації вашого токена в блокчейні, щоб його потім можна було придбати. Іншими словами, завдяки карбуванню ви перетворюєте свій цифровий файл в актив, який можете продати, додавши його в блокчейн, зазвичай Ethereum.

Та зазвичай карбування не є безплатним. До прикладу, середня вартість на OpenSea може сягати 500 доларів. Вже йде тренд на здешевлення. Так, Nifty Gateway створила смартконтракт, що суттєво знижує комісії. Але існує спосіб карбувати NFT цілком безплатно. Про це 24 каналу розповіли фахівці криптобіржі Bybit.

Як безплатно карбувати NFT

Процес випуску NFT потребує ресурсів – це роблять майнери, спираючись на обчислювальні потужності та ресурси. За це вони стягують комісії з авторів NFT. Але є можливість цю комісію перекласти на покупців завдяки так званому "лінивому карбуванню".

Серед маркетплейсів NFT з безплатним карбуванням, які найбільше полюбляють творці, є OpenSea та Rarible. Але й менш популярна платформа Mintable також дає змогу безплатно випускати NFT.

OpenSea

OpenSea – це перший і найбільший маркетплейс NFT. На ньому можна продавати та купувати будь-які цифрові предмети, що зберігаються на блокчейнах Ethereum, Polygon Solana тощо.

Створення NFT на OpenSea безплатне, а от продаж – ні. Маркетплейс двічі стягує комісію перед продажем:

  • перша комісія сплачується під час ініціалізації акаунта в розмірі 70 – 300 доларів.
  • друга комісія в розмірі від 10 до 30 доларів потрібна для того, щоб відкрити OpenSea доступ до NFT.

Ця платформа – одна з найбільш довірених і улюблених серед торгівців NFT,
– зазначають фахівці Bybit.

Як безплатно карбувати NFT на OpenSea

Крок 1. Щоб авторизуватися на маркетплейсі OpenSea, потрібно ввійти через акаунт криптовалютного гаманця, що підтримує кілька мереж блокчейну. Для цього підійде MetaMask – там можна створити безплатний акаунт.

Головна сторінка MetaMask для створення акаунта гаманця MetaMask / Фото MetaMask

Крок 2. Після цього створіть акаунт OpenSea і прив’яжіть до нього свій гаманець.

Підключення гаманця MetaMask до OpenSea / Фото OpenSea

Крок 3. Настав час налаштувати свою першу колекцію на OpenSea. Для цього натисніть значок "Профілю" в правому верхньому куті й виберіть My Collections (Мої колекції). Після цього створіть одиничний NFT або натисніть Create a Collection (Створити колекцію). Завершити налаштування потрібно, вказавши всю інформацію про колекцію: опис, логотип, ціна тощо.

Створення колекції NFT на OpenSea із заповненням потрібних відомостей / Фото OpenSea

Крок 4. Open Sea надає на вибір кілька блокчейнів. Краще одразу перемкнутися на Polygon Network, оскільки в Ethereum може бути висока комісія.

Вибір Polygon Network / Фото OpenSea

Крок 5. Почніть карбувати NFT. Для цього зайдіть в колекцію та натисніть Add item (Додати предмет), що відкриє для вас форму. Завантажте медіавміст, який хочете конвертувати у NFT та натисніть Create (Створити).

Натисніть Create (Створити) і зачекайте, поки карбуватиметься NFT / Фото OpenSea

Вітаємо. Ви щойно викарбували свій перший NFT в Polygon Network, не сплачуючи комісію. Щоб продати NFT, потрібно натиснути Sell (Продати).

Rarible

Rarible – це ще один NFT-маркетплейс. Його особливість в тому, що це мережа, побудована на базі Ethereum, що спрощує створення і продаж цифрових активів. Rarible навіть має власний токен RARI – токен управління ERC-20. Його власники мають право пропонувати на маркетплейсі вдосконалення.

Як безплатно карбувати NFT на Rarible

Крок 1. Перейдіть на офіційний вебсайт сервісу Rarible.com, натисніть Sign in (Увійти) і під’єднайте акаунт гаманця.

Головна сторінка офіційного вебсайту Rarible / Фото Rarible

Крок 2. Далі натисніть Create (Створити) й оберіть тип NFT, який хочете випустити. Якщо це, до прикладу, одне зображення, то оберіть Single (Одиничний). Якщо прагнете створити колекцію, то натисніть Multiple (Декілька). Для викарбування NFT потрібно завантажити зображення та заповнити всі поля з інформацією.

Натисніть Create (Створити) і введіть потрібну інформацію / Фото Rarible

Крок 3. Це найважливіший крок, якщо бажаєте, щоб карбування було безплатним. Вам запропонують обрати тип NFT. Потрібно перемкнутися на Free minting (Безплатне карбування) у положення On (Увімкнено). Таким чином комісія перекладеться на покупця.

Щоб карбувати безплатно, увімкніть Free minting / Фото Rarible

Крок 4. На фінальному етапі натисніть Create item (Створити предмет) і підпишіть дозволи за допомогою свого гаманця. Ваш перший NFT готовий до продажу.

Ввівши інформацію, натисніть Create item (Створити предмет) / Фото Rarible

Mintable

Mintable – ще одна платформ на основі Ethereum. Її перевагою щодо інших платформа є те, що створення NFT тут не тільки безплатне, але і просте. Завдяки надзвичайній простоті це ідеальна платформа для початківців. Однак за продаж вона стягує комісію 5%.

Як безплатно карбувати NFT на Mintable

Крок 1. Зайдіть на офіційний сайт – mintable.app. Зареєструйте або створіть акаунт на Mintable.

Головна сторінка офіційного вебсайту Mintable / Фото Mintable

Крок 2. Після реєстрації під’єднайте свій гаманець до платформи. Потім натисніть Mint (Карбувати).

Коли зареєструєтеся, натисніть Mint (Карбувати) / Фото Mintable

Крок 3. Далі вам потрібно вибрати один із доступних варіантів карбування. Щоб створити NFT безплатно, потрібно обрати режим Easy (Легкий).

Створіть новий предмет у режимі Easy (Легкий) / Фото Mintable

Крок 4. Завантажте цифровий файл, який хочете перетворити у NFT та заповніть всю інформацію про нього. Далі натисніть List this item (Додати цей предмет у лістинг).

Процес карбування NFT / Фото Mintable

Крок 5. Після того, як ви підпишете повідомлення, ваш NFT буде доступний для купівлі в безготівковій крамниці Mintable.

Як продавати NFT

Викарбувати NFT, ще й безплатно, – це вже половина успіху. Але потрібно його ще продати. Щодня на маркетплейсах з’являються сотні нових NFT. Щоб привернути увагу колекціонерів саме до свого витвору, потрібно постаратися і застосувати маркетингові інструменти. Фахівці Bybit поділилися важливими порадами.

Створіть спільноту

У сучасному світі соціалізація відіграє критичну роль у всьому, особливо в онлайн-бізнесі. Якщо ви хочете успішно продавати свої NFT ще й за високу ціну, то вам потрібно постійно взаємодіяти в спільноті.

Спільнота відіграє важливу роль у будь-якому онлайновому бізнесі. Для вас як для художника і творця вкрай важливо організувати спільноту, де ви зможете виходити на прихильників, спілкуватися з ними та представляти їм свої проєкти,
– стверджують фахівці Bybit.

Просувайте свої NFT

Говорити про свій NFT треба навіть ще на етапі його планування. Якщо ви не готові займатися просуванням, можете найняти відповідних людей. Але ваш NFT повинні обговорювати всюди – у соцмережах, в чатах спільноти тощо.

Фахівці Bybit радять використовувати різні інструменти для просування. До прикладу, календар NFT дозволить влаштувати масштабний запуск вашого твору. Цей інструмент, який створює та підтримує ажіотаж навколо дропів NFT, чудово підійде для авторів NFT-початківців. Ви можете безплатно створювати події й налаштовувати календар до дати виходу своїх NFT. Відтак, колекціонери зможуть побачити анонс вашого NFT.

Зверніться до соцмереж

Якщо обрати один канал із просування свого NFT, то це однозначно будуть соцмережі, в яких сконцентрувалася вся цільова аудиторія. До того ж це доступний канал у фінансовому плані – адже у будь-якому разі ви можете заробити популярність у соцмережах завдяки правильно дібраним технікам маркетингу.

Надзвичайно корисними в популяризації ваших NFT онлайн можуть бути такі платформи, як:

  • Medium;
  • Instagram;
  • Reddit;
  • Twitter (використовується найбільше);
  • Discord;
  • TikTok.

Співпрацюйте з інфлюенсерами

Якщо готові витратити трохи більше грошей на просування, то експерти рекомендують звернутися до інфлюенсерів. Завдяки співпраці з ними про ваш твір мистецтва дізнається більше людей, і він стане відомішим. Інфлюенсери технологічної сфери на різних платформах можуть допомогти вам, популяризуючи ваші NFT у себе в спільнотах, і дати гарний старт вашому проєкту. Їхня реклама точно приведе чималий трафік вам на цільову сторінку.

Тож, якщо ви автор цифрового мистецтва, варто йти в ногу з часом та перетворити свої творіння в NFT. Тим паче, що це можна зробити цілком безплатно. Принаймні варто спробувати. Якщо ця галузь виявиться такою ж захопливою, як і ваша творчість, можете спробувати інші маркетплейси NFT, що стягують комісію, але приносять більший прибуток. Хтозна, може ви станете наступним Beeple.