Таку заяву зробив міністр фінансів України Олександр Шлапак в ході зустрічі з віце-президентом ЄІБ Ласло Бороняем.
Ми вдячні за початок проекту з відновлення Донбасу. Наскільки я розумію, сам проект буде дещо відрізнятися від інших, оскільки Україна хотіла б почати його якомога швидше. Варто було б домовитися вже зараз, яку дорожню карту ми для себе випишемо, щоб вже в грудні почати проект, - зазначив Олександр Шлапак.
Ласло Бороняй у свою чергу підкреслив, що технічно ЄІБ готовий надати Україні позику, що не вимагає додаткових деталей, але ця позика має бути обумовлена подальшими переговорами.
Я хочу ще раз запевнити, що з нашого боку буде повна співпраця і підтримка цих проектів і планів, і вона не обмежується тільки відновленням східних регіонів України. На майбутнє ми плануємо розширювати обсяги нашого партнерства з розумінням того, що в майбутньому Україна може стати членом Євросоюзу. Інтереси ЄС і України повністю збігаються і полягають у тому, щоб Україна була стабільною і розвивалася, - повідомив Бороняй.
Мінфін повідомив, що в ході зустрічі сторони також обговорили проекти в транспортних та енергетичних секторах. В загальному Україна та ЄІБ можуть почати реалізацію шести спільних програм.
Додамо, що Європейський інвестиційний банк був створений в 1957 році, і сьогодні його акціонерами є 27 країн - членів ЄС. Головною метою банку є сприяння досягненню цілей Європейського Союзу шляхом довгострокового фінансування надійних інвестиційних проектів. Статутний капітал формується з внесків країн-учасниць і на кінець 2012 року був збільшений до 245 млрд євро. У квітні керівництво банку повідомило, що планує підписати з урядом України низку угод з фінансування інфраструктурних проектів, що дозволить до кінця 2014 року збільшити інвестиційний портфель банку в державному секторі української економіки до 2 млрд. дол.