Всі транзакції, що стосуються імпорту російської нафти з проєкту Сахалін-2 будуть дозволені до 30 вересня 2023 року. Окрім того, заборони США на транзакції щодо імпорту російської нафти до Хорватії, Болгарії та країн, які не мають доступу до моря, скасовуються.

Цікаво Китай призупинив закупівлю російської нафти: що сталося

Дозвіл імпорту Японією

Мінфін США авторизує до 12:01 ранку 30 вересня 2023 року всі операції, пов'язані з морським транспортуванням сирої нафти, що походить з проєкту "Сахалін-2" або є його побічним продуктом, за умови, що воно призначене виключно для імпорту до Японії.

Дозвіл імпорту Європою працює у наступних випадках:

• З 5 грудня 2022 року до 31 грудня 2024 року для Болгарії буде скасовано обмеження для виконання укладених до 4 червня 2022 року контрактів або додаткових контрактів для купівлі, імпорту або передачі морської сирої нафти та нафтопродуктів походженням з Росії.

• З 5 лютого 2023 року до 31 грудня 2023 року для Хорватії для придбання, імпорту або передачі
вакуумного газойлю, що походить з Росії або експортується з Росії, якщо немає
альтернативного постачання, і Хорватія повідомила про це Єврокомісії, яка не заперечувала.

• Станом на 5 грудня 2022 року для країни-члена ЄС, яка не має виходу до моря, якщо постачання сирої нафти трубопроводом з Росії переривається з причин, які не залежать від цієї держави-члена ЄС, для морського транспорту.

Сира нафта з Росії, що підпадає під CN 2709 00, імпортуватиметься до цієї держави-члена ЄС до
постачання буде відновлено або поки Рада ЄС не вирішить скасувати цей виняток
щодо цієї держави-члена ЄС, залежно від того, що настане раніше.

Аварійні служби для суден

Санкції також не будуть поширюватись дії, які необхідні для реагування на надзвичайні ситуації на судах. Це форс-мажори, пов’язані зі здоров’ям або безпекою команди, захисту навколишнього середовища, включаючи безпечну стоянку в доці або якірну стоянку, терміновий ремонт або рятувальні операції.

Нагадаємо, 5 грудня почнуть діяти санкції країн G7 щодо експорту російської нафти. Надання морських послуг покупцям, які контрактують нафту агресора вище встановленої цінової стелі, буде заборонено.