Що заявила Франція

Відтак, міністр фінансів Франції Ле Мер заявив, що Франція переконана, що у міжнародному праві недостатньо підстав для конфіскації російських активів. Він також наголосив на необхідності подальших заходів.

Читайте також: Активи Росії на зброю для України: у Єврокомісії висловили нову пропозицію

Ле Мер стверджує, що будь-які подібні кроки повинні бути повністю підкріплені міжнародним правом, а також вимагають підтримки всіх членів найбільших економік G20.

Як країни G7 намагались домовитись

Представники країн G7 протягом останнього року намагаються досягти згоди щодо майбутньої долі російських суверенних активів, які залишилися незмінними після вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року.

Це не обов'язково конфронтація. Ми продовжуємо кулуарні дискусії, спрямовані на досягнення спільної мети, яка полягає в пошуку заходів, що відповідають міжнародному праву,
– заявив віцеміністр фінансів Японії з міжнародних справ Масато Канда.

Лідери G7 попросили представити можливі рішення щодо порушеного питання до червня цього року.

В чому розбіжність поглядів

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що існують обґрунтовані міжнародно-правові, економічні та моральні підстави для отримання користі з російських активів. Зокрема, шляхом повної конфіскації чи використання їх як застави.

Своєю чергою, міністр фінансів Франції, Бруно Ле Мер заявив, що він що він не згоден. За його словами, необхідний широкий міжнародний консенсус.

Ця правова база повинна бути прийнята не тільки європейськими країнами, не тільки країнами G7, але й усіма країнами-членами світової спільноти, і я маю на увазі всі країни-члени G20. Ми не повинні вносити жодних розбіжностей між країнами G20,
– сказав міністр.

Попри це, представники G7 одностайні в тому, що Москва повинна заплатити за завдані нею збитки.

Проте, на думку Ле Мера, Європейський Союз вже зробив значний крок вперед використовуючи надприбутки від заморожених активів. Між іншим, цю думку підтримав також міністр фінансів Німеччини – Крістіан Лінднер.