Про це у своєму відеоблозі "Бізнес-варта" розповіла Тетяна Острікова.
Читайте також: Робота українців за кордоном: скільки вони заробляють та чому не повертаються додому
За її словами, це рішення буде сигналом для всіх інших кредиторів і інвесторів щодо подальшої долі української економіки та національної валюти. Якщо рішення позитивне – то катастрофи з гривною не буде, іноземні кредитори продовжать позичати гроші та вкладати можливі інвестиції, тож транш МВФ – це певний іміджевий індикатор для України.
"Якщо ж висновок технічної місії та подальших керівних органів МВФ буде негативний, то гривня продовжить падіння і спрогнозувати рівень дна не візьметься ніхто. Але прогнози та аналітика більшості експертів чомусь мовчать про важливий факт. Уряд не просто зацікавлений в падінні гривні, він це запланував.
– заявила політик.
Вона запевнила, що при формуванні бюджету на 2018 рік курс долара був закладений 30 гривень. І якщо гривня впаде, то уряд нарешті зможе закрити дірки в бюджеті. В уряді звикли видавати за власні успіхи збільшення надходжень в бюджет спричинених зростанням курсу долара. І називають це збільшення надходжень або результатом боротьби з контрабандою, або покращенням економічної активності.
Острікова наголосила: владі вигідна девальвація гривні, адже в такий спосіб можна задовольнити апетити наших експортерів (велика частина яких є головними фінансово-промисловими та політичними групами в Україні). Саме для них і девальвують гривню, тому що експортери мають валютну виручку, і чим дорожча іноземна валюта, тим їм краще.
Відео повного випуску відеоблогу Тетґни Острікової "Бізнес-варта" за 20 серпня 2018