Російська економіка досі тримається завдяки нафті та атомній енергії. Про це 24 Каналу сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, зауваживши, що "Газпром" активно розпродає нерухомість в Москві, щоб якимось чином погасити борги.
Варте уваги Не крах російської економіки: що насправді стане кінцем Путіна
Що живить російську економіку
На сьогодні з прибуткових організацій в Росії залишилися "Енергоатом", "Росатом" та "Роснефть". Нафта взагалі становить 35% доходів російського бюджету.
"Росатом" поки що не має жодних санкційних обмежень. Компанія будує ядерну електростанцію в Туреччині, є активним постачальником ядерних збірок на ядерні електростанції Європи.
Також "Росатом" у співвласності має ядерну електростанцію в Угорщині. Крім того, росіяни долучилися до будівництва одної з найбільших європейських ядерних електростанцій у Фінляндії. "Росатом" має довгострокову угоду з національною енергетичною компанією Франції на поховання ядерних відходів французьких ядерних електростанцій.
До речі, до кінця 2023 року "Росатом" продавав збагачений уран в Сполучені Штати Америки для Westinghouse, який з російського збагаченого урану робив ядерні зборки. Тільки у 2024 році Westinghouse закінчив контракт і його не продовжували,
– мовив Пендзин.
Прибутковими для Росії є земельні метали. Поки що на них також не накладені жодні санкційні обмеження, тому що їх достатньо мало у світі. Дохід від цієї галузі не такий великий.