Тому лікарка-інфекціоністка вищої категорії та членкиня правління ГО "Батьки за вакцинацію" Надія Дребот заявляє, що батьки мають право вимагати, щоб вихователь та вчитель були вакциновані.
До теми Заняття на вулиці та маски: МОЗ видало рекомендації щодо навчання у садочках, школах та вишах
Інфекціоністка вважає, що драматизують необхідність щеплення ті, хто вірить в антивакцинальні міфи.
"Зараз відбувається деяке нагнітання перед початком навчального процесу у школах. До нього підключилась дуже велика частина вчителів, які, на жаль, не мають базових знань. Здавалося б, достатньо подивитись на своїх колег, які вакциновані, захищені, готуються до навчального процесу", – каже Надія Дребот.
За її словами, діти не повинні стати заручниками невігластва вчителя.
Як батьки можуть довірити дитину – а особливо з групи ризику (з бронхіальною астмою, цукровим діабетом, вродженою вадою серця, з неврологічними захворюваннями) – невакцинованому вчителю? Батьки мають право вимагати, щоб вихователь, вчитель був щеплений,
– запевняє лікарка.
Дребот вважає, що навіть коли діти залишаються вдома на індивідуальному навчанні, то батьки не повинні пускати до себе додому невакцинованого педагога.
Інфекціоністка порівняла цю ситуацію з правилами на дорозі.
"Розумієте, якщо ми кажемо, що на червоне світло дорогу не переходимо, то і не повинні переходити. Так і тут. Вакцина – це єдиний запобіжник. Лікування від коронавірусу не існує. Як себе поведе коронавірусна інфекція у кожної конкретної людини, невідомо" – підкреслила лікарка.
Надія Дребот додала, що супутні захворювання у жодному разі не є показаннями не робити щеплення. "До прикладу, діабет чи бронхіальна астма, – це якраз показання до вакцинації, адже найтяжче COVID-19 переносять саме люди з такими захворюваннями", – додала вона.
Як відбувається навчання у школі
У школі учні початкової школи навчаються без масок. А старші учні надягають маски тільки на перервах. Вчителям рекомендують під час проведення уроків використовувати захисний щиток.
Що робити, якщо в учня виявили ознаки COVID-19? У такому випадку він повинен одразу одягнути маску. Окрім того, його мають ізолювати у спеціально відведене приміщенні закладу та поінформувати батьків.
Після вилучення учня з симптомами інфекційної хвороби в класі, де він перебував, потрібно провести провітрювання поза графіком та дезінфекцію поверхонь. У разі підтвердження випадку COVID-19 в одного з учнів, всі інші діти відповідного класу повинні піти на самоізоляцію та здати тести.
Вимоги до роботи шкіл в Україні з 1 вересня / Інфографіка 24 каналу