Про це сповістив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час презентації "Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів". І додав, що такими безпечними локаціями мають стати заклади, де є укриття і може відбуватися позмінне очне навчання.

Дивіться також Міносвіти презентує проєкт нового закону "Про професійну освіту"

В Україні створять "табірні школи"

Лісовий уточнив: мовиться про виїзні очні сесії для дітей зі шкіл, у яких не можна організувати очне навчання.

Це можуть бути санаторії, колишні відпочинкові табори для дітей, заклади профтехосвіти, коледжі, які можна перепрофілювати під це тимчасове рішення на період війни,
– розповів посадовець.

І додав, що такі сесії, під час яких діти зможуть жити і навчатись у таких школах, можуть тривати тиждень, два, три або більше.

"Бординговими" закладами можуть стати об'єкти освітньої або рекреаційної інфраструктури, які можуть дозволити розмістити дітей в гуртожитку чи пансіонаті, нагодувати, забезпечити навчання і психологічну підтримку, вважає міністр.

Наразі мова ведеться про створення 5 таких закладів, для їх обладнання інвестори планують виділити по пів мільйона доларів на кожну таку школу,
– зауважив очільник МОН.

Загалом у Міністерстві освіти очікують, що кожна прифронтова область повинна мати хоча б один заклад бордингового типу.

Дивіться також Міносвіти презентує проєкт нового закону "Про професійну освіту"

В Україні сформують освітню політику "Школа офлайн"

  • До кінця цього року планують створити безпечні умови для очного навчання для 300 тисяч учнів, де це дозволятиме безпекова ситуація.
  • Очільник Міносвіти Оксен Лісовий уточнив, що в Україні є громади, де школярі навчаються дистанційно, але зможуть повернутися до очного навчання. Але якщо у навчальних закладах будуть укриття та дозволятиме безпекова ситуація.
  • МОН вже має напрацьовані політики, які сприятимуть поверненню до очного навчання.
  • Так, Міносвіти і Мінцифра спільно запроваджують комплексну освітню політику "Школа офлайн".