Український військовослужбовець, поет, музикант та активіст Павло Вишебаба народився у Краматорську, який став одним з перших міст, який окупували росіяни. За його словами, загарбники аргументували своє вторгнення тим, що вони з місцевими розмовляють однією мовою (російською) і тому нібито належать до однієї країни. Про це інформує 24 Канал.

Читайте також Люди, які кажуть, що мова не має значення, підігрують ворогу, – інтерв'ю з Павлом Вишебабою

Які поради дав Вишебаба

Навесні 2014 року майбутній командир відділення 68-ої окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша перейшов на українську. Зокрема й для того, щоб позбавити окупантів мовного аргументу. Як згадує Вишебаба, тоді в нього "наче перемикач якийсь спрацював".

За його підрахунками, 30 – 40% українців вагаються. Він закликав працювати з цією групою людей та спонукати спробувати говорити українською. Наш захисник вважає важливим підтримувати тих, хто хоче говорити українською, але кому з тих чи інших причин це важко робити.

Тому музикант дав кілька порад українцям, які теж хочуть перейти на рідну мову.

Якщо ви не готові прямо зараз перейти на українську в усіх сферах свого життя, переведіть гаджети на українську, переведіть всі пошукові системи в соціальних мережах, почніть спілкуватися українською,
– пояснив Вишебаба.

Воїн ЗСУ порадив таким людям спілкуватися українською з касирами, продавцями, офіціантами, навіть якщо це будуть короткі діалоги. Поступово ці бесіди ставатимуть довшими. Згодом почнеться перехід на українську у розмовах з родичами.

Поставте собі мету: сьогодні я переходжу на українську – крапка. Почніть з малого, йдіть маленькими кроками,
– наголосив військовослужбовець.

Вишебаба зізнався, що він почав думати українською лише через 3 місяці після переходу на рідну мову. Сам він одразу перейшов на українську в усіх сферах, однак це було непросто. Тому активіст радить іншим людям поступово переходити на рідну мову.

Інші заяви Вишебаби

  • Раніше в інтерв'ю 24 Каналу активіст та поет зауважив, що у 21-му столітті російська не потрібна українцям, які постраждали від країни-агресорки. За його словами, російська зараз маргіналізована. Він також нагадав, що цією мовою спілкується ворог.
  • Також Вишебаба заявив, що на фронті серед наших захисників дуже важко почути чисто російську мову. Більшість людей у його бригаді спілкується українською, також є й ті, хто розмовляє суржиком. Однак, якщо конкретний військовий не може швидко говорити українською, то він може спілкуватися російською для оперативної передачі інформації.