За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, майже кожна друга школа в Україні навчає дітей з особливими освітніми потребами, повідомляє пресслужба Міносвіти.
Цікаво Якою має бути тривалість уроків під час онлайн-навчання: вимоги МОЗ
ВІн додав, що у школах вже створено 18 687 інклюзивних класів.
Цього навчального року майже 43% всіх шкіл організували інклюзивне навчання. Тобто майже кожна друга школа в Україні навчає дітей з особливими освітніми потребами. Звичайно, цей показник має сягати 100%, і ми рухаємося в цьому напрямку,
– зазначив Шкарлет.
Міністр також наголошує, що інклюзивна освіта має забезпечувати право дітей на реалізацію рівних можливостей.
Шкарлет пояснив, що в Україні працює мережа з інклюзивно-ресурсних центрів для надання допомоги в навчанні дітям з ООП та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.
Раніше у МОН запевняли, що у 2021 році до інклюзивних класів прийде 17,2 тисяч підготовлених асистентів вчителя. Це педагогічні працівники, яких зарахують до штату школи. Під час дистанційного та змішаного навчання вони можуть відвідувати дітей з ООП вдома.
Окрім того, школярі з порушенням зору зможуть скласти зовнішнє незалежне оцінювання з використанням завдань, які будуть надруковані шрифтом Брайля. Тестування проведуть під час додаткової сесії.