Усього оцінювали 2095 установ зі 115 країн. Цього року до рейтингу ввійшла рекордна кількість українських університетів – 17.
Дивіться також Зимові канікули в одному з українських вишів триватимуть три місяці
Які виші України потрапили до світового рейтингу
До рейтингу потрапили виші з Дніпра, Івано-Франківська, Києва, Львова, Одеси, Сум, Ужгорода, Харкова та Чернівців.
Також рекордною є кількість українських університетів, які подали заявку для участі в рейтингу, – 55. Це на третину більше порівняно з минулим роком.
Сумський державний університет отримав найвищу позицію серед українських ЗВО, увійшовши до групи університетів, що посіли місця в діапазоні 801 – 1000 у світовому рейтингу. Усі інші українські заклади потрапили до групи 1501+,
– повідомили у Міносвіти України.
ЦІкаво! Уперше в рейтинговій таблиці з'явилися Національний медичний університет імені Богомольця, Одеський національний університет імені Мечникова та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Дивіться також Понад 60% українських студентів, які вчаться у Польщі, планують повернутися, – нардеп
За якими критеріями оцінювали виші
Відповідно до методології рейтингу, діяльність вишів оцінювали за 18 показниками ефективності. Їх згрупували у п'ять узагальнених індикаторів:
- освітня діяльність;
- дослідницьке середовище;
- якість досліджень;
- співпраця з промисловістю;
- міжнародна відкритість.
Мрієте про вищу освіту за кордоном? Подбайте про спрощену процедуру вступу вже зараз. Дистанційна школа "Оптіма" пропонує отримати подвійний диплом, який допоможе продовжити навчання в будь-якій точці світу.
Загалом аналітики Times Higher Education проаналізували 157 мільйонів цитувань та 18 мільйонів наукових публікацій із бази даних Scopus, а також опитали понад 93 тисячі науковців з усього світу під час проведення власних репутаційних опитувань.
Зверніть увагу! Оновлений рейтинг університетів можна переглянути за покликанням.