Нардеп та членкиня профільного парламентського комітету Юлія Гришина зазначила, що Комітет має 355 сторінок у таблиці для опрацювання. На підкомітеті з питань вищої освіти протягом одного дня опрацювали половину правок, протягом другого мали опрацювати іншу частину.

Дивіться також Рік у кріслі міністра: як реформує українську освіту Оксен Лісовий

Освітній комітет Ради розглядає правки до законопроєкту про вищу освіту

Гришина розповіла, що тривають жваві дискусії, особливо стосовно системи державного замовлення в аспекті гарантованого надання першого робочого місця. А також – системи обов'язкового відпрацювання студентом протягом трьох років.

Окремо дискутували щодо моменту набуття чинності законопроєктом. Вважаю, що за умови ухвалення парламентом – його не можна вводити в дію вже у цьому навчальному році. На це є дуже багато причин,
– зазначила нардепка.

Дивіться також Рада зробила "великий крок у реформі фінансування вищої освіти"

Систему фінансування вищої освіти змінять

  • Верховна Рада 20 березня підтримала законопроєкт #10399 у першому читанні.
  • Очільник МОН Оксен Лісовий наголосив, що це – великий крок у реформі фінансування вищої освіти.
  • Документ передбачає запровадження державних грантів для здобуття вищої освіти та зміну підходів до формування держзамовлення.
  • Міністр каже: головна ідея реформування – відійти від чорно-білого розподілу на "бюджетник і контрактник" та завдяки грантам збільшити кількість студентів, які отримують державну підтримку для навчання в ЗВО.