Вибір вищого навчального закладу – дуже відповідальний крок, на роздуми про який є не так багато часу, як би хотілося. Втім, є кілька загальних факторів, які дозволяють знизити ризик неправильного вибору та прийняти рішення більш свідомо.

До теми Коли виші оприлюднять правила прийому вступників

Фінанси

Навчатися на стипендії хотів би кожен, але кількість державних місць дуже обмежена. Якщо ви не потрапили до числа щасливчиків, яким не доведеться платити за навчання, то потрібно добре поміркувати, чи навчання в обраному університеті дійсно вартує заявленої ціни.

Трапляється, що рекламна інформація на сайті університету та реальний стан речей – це два різні світи. Поспілкуйтеся зі старшокурсниками, знайдіть у мережі випускників, проведіть своєрідну розвідку. Зараз ваші гроші мають велику цінність, тож не варто витрачати їх на знання, які в майбутньому не дозволять повернути інвестицію.

Затребуваність фаху

Якщо ви вже знайшли свій шлях та точно знаєте, якій справі хочете присвятити життя, то вам вдалося зірвати справжній джекпот. Якщо ж ви досі вагаєтеся між кількома варіантами, не полінуйтеся вивчити ринок праці та прослідкувати тенденції розвитку фаху, які трансформації він переживає.

Не ставте головним критерієм заробітню плату – без інтересу до предмета навіть велика фінансова винагорода не дасть вам мотивації та поштовху до розвитку.

Престиж вишу

Що б вам не казали, місце вашого навчання має роль, навіть якщо вас просто про нього спитали. Ясна річ, складати про когось враження з самого лише місця навчання неправильно, проте так вже склалося: у студентів престижних вишів більше можливостей познайомитися з цікавими людьми та знайти друзів за інтересом.

Знову ж таки, це дуже суб'єктивно, проте цей фактор досі треба враховувати. Разом з тим престижні виші завжди на виду, тому шанс на те, що ви отримаєте актуальні знання та сучасний підхід до навчання, значно вищий.