Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що скасування ЗНО не означає, що у навчальні заклади братимуть просто так. Про це йдеться на фейсбук-сторінці партії "Слуга народу".
До слова Вступ без ЗНО: що зміниться для абітурієнтів з окупованих територій
Які умови вступу для абітурієнтів з окупованих територій
В Україні не визнають атестатів з окупованих територій Донецької та Луганської областей, Криму та Севастополя, а тому:
- Діти приїжджають в центри "Донбас-Україна" або "Крим-Україна", складають 2 іспити: історію України, українську мову та літературу.
- На основі цих 2-х іспитів отримують український атестат про повну загальну середню освіту.
- І вже з ним мають право вступати до українських університетів, а там вже відбуваються внутрішні іспити.
Водночас держава виділяє загальнодержавну квоту для таких абітурієнтів, а в межах цієї квоти університети можуть встановити свою – до 20%, наголосив Бабак.
Вступники з окупованих територій конкуруватимуть лише між собою
За словами Сергія Бабака, вони прирівняли права вступників із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей до вступників з тимчасово окупованої території Криму та міста Севастополя.
"Вони конкуруватимуть лише між собою, а не з іншими дітьми з України. Ба більше, вони вступатимуть не тільки в "уповноважені заклади", а в усі заклади вищої освіти", – додав він.
В коментарі 24 каналу Сергій Бабак повідомив, що у 2020 році попередньо встановлено 2,5 тисячі місць. Очікують приблизно 1300 дітей з Донецької та Луганської областей та 600 з Криму. У 2019 році було 1600 вступників Донецької та Луганської областей та понад 300 з Криму.
"Коли комітет розглядав цей закон, ми зробили окреме звернення до Кабінету Міністрів та прем'єр-міністра. Зараз будуть перемовини між Міністерством освіти та Міністерством економіки. Для того, щоб це була взагалі окрема квота, яка це не чіпала б бюджетні місця для дітей, які здають ЗНО і вступають за широким конкурсом", – додав Бабак.
Дивіться коментар Сергія Бабака на 24 каналі: