Головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, як перевірятимуть відсоток щеплених освітян.

Важливо Гроші за щеплення та ймовірність дистанційки: у регіонах України триває вакцинація освітян

Кузін пояснив, що наразі єдиної електронної статистики вакцинованих вчителів та викладачів немає. Натомість кількість вакцинованих освітян повинні мати директори шкіл.

У нас особиста медична книжка, де є усі результати аналізів, інформація про стан вакцинації. Директор школи має доступ до цієї інформації та може збирати її від учителів,
– зазначив головний санітарний лікар.

Як зауважив Кузін, зараз основна інформація дійсно збирається через керівника закладу освіти. На зауваження, що під час підрахунку щеплених вчителів є людський фактор, санлікар відповів, що похибка є можливою всюди.

"Ми маємо людський фактор майже щодо усієї статистики. Похибка є можливою. Коли людина з групи ризику вакцинується, може обрати будь-який майданчик для вакцинації. Інколи вона може не сказати, що є працівником освіти, і в електронній системі її освітянином не позначать", – сказав Кузін.

Актуально COVID-19 та вакцинація вчителів: чи зможуть школи працювати очно при посиленому карантині

Він наголосив, що у питанні відсотка вакцинованих вчителів саме керівники закладів освіти нестимуть відповідальність за гарантування безпечних умов освітнього процесу.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я запевнили, що навчальний формат залежить від того, в якій зоні перебуває регіон із закладами освіти. Так:

  • У зеленому рівні епідемічної небезпеки відвідування шкіл та вишів дозволено у звичайному режимі.
  • При жовтому та помаранчевому рівні епідемічної небезпеки відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано понад 80% персоналу.
  • При червоному рівні відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1 – 4 класів шкіл, але лише за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80% персоналу. Для інших учнів навчання відбувається дистанційно.