Відповідні результати опитування Міністерство освіти і науки оприлюднило на сайті 14 вересня, хоча опитування проводилося ще в березні 2020 року. Участь в ньому взяли майже тисяча учнів та 3,5 тисячі батьків.
Цікаво З якістю шкільного харчування має розібратися директор чи засновник школи, – МОН
Так, школярі та їхні батьки оцінили шкільний буфет, якість перших і других страв, а також чистоту шкільних їдалень та охайність працівників.
Результати дослідження про шкільне харчування
Чи подобається дітям шкільне харчування
Цікаво, що лише 63,1% дітей користуються гарячим харчуванням у школі, проте майже половина респондентів зазначила, що страви шкільної їдальні не подобаються дітям. Натомість 7,2% учнів сказали, що страви зі шкільної їдальні їм подобаються.
Чому учні відмовляються від харчування у школі?
- несмачна та холодна їжа;
- поганий вигляд та запах страв;
- погане самопочуття після прийому їжі;
- брудні посуд і прибори;
- недовіра до якості шкільних страв;
- одноманітне меню, напівфабрикати, відсутність перших страв;
- поганий запах в їдальні, "антисанітарія", комахи;
- відсутність їдальні.
З-поміж проблем також – забезпечення гарячим харчуванням лише учнів початкової школи, висока вартість харчування та недостатня кількість фруктів.
Чи задоволені учні чистотою в їдальнях? Майже чверть батьків незадоволені чистотою їдальні і лише 9% вважають її відмінною. Ще 31% учнів кажуть, що чистота там "задовільна", а 25% "вкрай незадовільна".
Чи користуються учні шкільним буфетом
- 51,2% батьків вважають, що їхні діти користуються шкільним буфетом;
- 33,1% – не користуються ним;
- 15,6% повідомили про відсутність буфету в школі.
Чи подобаються дітям страви з шкільного буфету? Лише 11,5% батьків зазначили, що дітям подобаються страви та продукти зі шкільного буфету. 26,3% учнів страви зі шкільного бюджету скоріше не подобаються або не подобаються взагалі.
Так, батьки наголосили, що у шкільних буфетах є продукти і страви, що на сьогодні заборонено продавати у школах, зокрема солодкі газовані напої, кондитерські вироби з кремами, нарізних салатів зі сметаною, майонезом чи оцтом.
До слова, нещодавно у київських школах дітей годували спеціальними ланч-боксами, склад яких обурив багатьох батьків. Там доволі мало продуктів, і вони не надто корисні для малечі. Більше про це – читайте за посиланням.