Оновлення предмета почали з навчання тренерів. Вони стануть агентами змін та зможуть надалі передавати знання та навички вчителям "Захисту України", а ті – кожному молодому громадянину.
Дивіться також Українські школярі здобули аж 46 нагород на престижному конкурсі у США
"Захист України" викладатимуть по-новому
У МОН зазначають: хочемо, щоб з 1 вересня предмет "Захист України" викладали по-новому.
Саме вчителі мають стати рушієм цих змін, тому навчання педагогів – важливий фокус уваги. Наша мета – зробити так, щоб у підсумку вчителі "Захисту України" стали натхненниками для багатьох молодих громадян: формували потужну патріотичну позицію, надавали знання для збереження життя як в мирний час, так і в умовах війни,
– зазначив очільник МОН Оксен Лісовий.
81 відібраний майбутній тренер переймав досвід у представників АЗОВу, ОСІНТ-агенції "Мольфар", демократичної школи "Майбутні" та КMBS. Навчання охоплювало теми національної безпеки та оборони, інформаційної безпеки, військового управління, а також стосувалося особливостей роботи з учнями 10 – 11 класів та педагогіки.
Відтепер після тримання сертифіката тренери зможуть проводити підвищення кваліфікації вчителів.
У липні планують запускати набір на другу хвилю навчання для тренерів через великий попит та важливість викладання оновленого предмета "Захист України".
- Нагадаємо, що для реалізації оновлення предмета "Захист України" у 2023 році уряд виділив 1,74 мільярда гривень для підвищення кваліфікації вчителів цього предмета, а також закупівлю засобів навчання та комп’ютерного обладнання для навчальних кабінетів.