Про це повідомляє "Лівий берег".

На думку видання, аргументація прихильників експерименту виявилася неспроможною.

"За логікою чиновників, колишніх волонтерів, свої військові кухарі це гарантія того, що у разі початку військових дій — кухня продовжить працювати. Адже на ній будуть працювати такі ж військові ... Однак Крим і Донбас показали, що цивільні кухарі нітрохи не менш віддані військовим частинам, до яких вони прикомандировані. Під час анексії півострова, коли на території Криму вже господарювали російські військові, співробітники аутсорсингової компанії продовжували забезпечувати українські військові частини продуктами. Продовольство підвозиться в нічний час і через паркан передавалося військовим, які фактично були заблоковані окупаційними військами", — стверджує видання.

Під час АТО "невійськові повари" годували бійців під обстрілами, разом з ними ховаючись від снарядів супротивника.

"В ході боїв за аеродром Краматорська солдатів годували співробітники все тієї ж продовольчої компанії, яка обслуговувала військову частину в мирний час. Працівники їдальні разом з військовими ховалися від обстрілу артилерії в овочесховище, а в нічний час доставляли продукти, щоб завтра було, чим годувати солдатів. В Авдіївці під час одного з обстрілів снаряд потрапив прямо в польову кухню. У результаті співробітник аутсорсингової компанії отримав поранення, проте підприємство все одно продовжило готувати бійцям їжу", — розповідає "Лівий берег".

Провідні армії світу, які проводять військові операції в «гарячих точках», навіть в умовах бойових дій вдаються виключно до послуг аутсорсерів.

"Волонтерському десанту треба, напевно, поїхати в Ірак або Афганістан, де знаходяться військові НАТО, і подивитися, як прямо в бойових умовах забезпечується цілодобове харчування ... Оголошується тендер, знаходяться компанії, які підписують відповідний контракт на поставку харчування в мирних або бойових умовах. І все забезпечують", — цитує "Лівий берег" слова екс-міністра оборони Анатолія Гриценка.

За даними видання, повернення військових кухарів до частини, де проводиться експеримент, призвело до збільшення витрат на харчування на 27%. І це з урахуванням того, що до роботи на кухні стали знову залучати безкоштовну робсилу — солдатів і курсантів.

"У Міноборони намагаються приховати правду про те, що у Львові курсанти та солдати знову залучаються до роботи в їдальні, де прибирають і миють посуд. Тільки тепер це робиться без офіційного наказу по академії, щоб приховати подібні факти", — пише видання.

Нагадаємо, у Львівській академії сухопутних військ і в Одеській береговій базі МВС чиновниками Міноборони проводиться експеримент. Поставками продуктів продовжують займатися комерційні компанії, відібрані на електронних торгах. А ось приготуванням їжі та іншими роботами по кухні тепер займаються самі військові. Таким чином, армія знову повернулася до «нарядів на кухню», від яких відмовилися в 2007-2008 роках.