Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Лавров назвав винних в російській анексії Криму та війні на Донбасі

За його словами, західні політики, проігнорувавши виступ Порошенка, дали зрозуміти: як це так, США і ЄС продовжують і посилюють санкції, а між Україною і Росією – країною-окупантом – збільшується товарообіг.

Україні дали сигнал, що ми можемо втратити підтримку Заходу через відсутність прогресу в реформах і боротьбою з корупцією, де стан взагалі жахливий. Де реальні кроки щодо реформування ЗСУ, фінансового сектору? Європа втомилася. Максимум, на що ми можемо розраховувати – імплементацію домовленостей про місію ООН за російським сценарієм,
– вважає експерт.

Більш детально про перебіг Мюнхенської конференції в матеріалі: Україна і світова безпека: війна в центрі Європи вже не хвилює Захід?

Як наголошує Снєгирьов, по миротворцях за Кремлем останнє слово, оскільки це питання голосується в Радбезі ООН, де Росія має право вето.

"Росія в питанні місії ООН тисне на виконання Україною політичної частини мінських угод. Це камінь спотикання. Хоча США вже погодилися на поетапне введення миротворців, але навіть у Вашингтоні говорять, що миротворці за російським сценарієм зацементують "кордон" між Україною і псевдореспубліками", – наголошує Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо, на Мюнхенській конференції з питань безпеки Петро Порошенко озвучив свою позицію світовій громадськості. Зокрема, президент України наголосив, що Росія напала не лише на Україну, а на цивілізований світ. Крім того, на конференції Організація об'єднаних націй презентувала звіт щодо миротворчого контингенту на Донбасі високопосадовцям, включно зі спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером. У документі, зокрема, йдеться про імовірних учасників місії, серед яких є і Білорусь.

Що таке Мюнхенська конференція з безпеки? Щорічна конференція, яка проводиться в Мюнхені з 1962 року. До 1993 року іменувалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини. Учасниками форуму в перші 30 років були військові та політичні лідери держав НАТО, політологи і представники ЗМІ. З 1990-х років у конференції беруть участь представники України, Росії та інших країн Східної Європи, Китаю, Індії, Японії.

Виступ президента Росії Володимира Путіна на 43-й мюнхенській конференції 2007 року, отримав назву "Мюнхенська промова", і викликав великий резонанс у суспільстві та деякими політологами був названий початком нової холодної війни.