Про це написала директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук у своєму блозі на "Главкомі".

"Затримки з безвізовим для України йде з Берліна. Саме німці, за деякими даними, попросили своїх партнерів по ЄС відкласти розгляд питання. І в першу чергу, це стосувалось Грузії і Туреччини, а ми вже пішли в комплекті, оскільки не дати безвізовий для Грузії, а дати для України – ляпас для грузинів страшний, враховуючи, що вони краще і швидше за Україну виконали План дій з візової лібералізації", — пише Гетьманчук.

Вона додала, що ідея тримати безвізовий режим для України за "підвішений пряник" стає все більш популярною. Адже це стимулюватиме Україну до продовження впровадження реформ, зокрема, роботи антикорупційних органів.

"Є ще одна серйозна загроза, про яку ніхто в німецькій столиці не говорить прямо, але між рядків вона вже читається: німці, а з ними за компанію і французи, не знехтують шансом, щоб скористатись супер важливістю і чутливістю безвізу для українського президента, аби натиснути на мінський процес і, зокрема, прийняття Україною "Закону про вибори". Оце якраз те, що абсолютно неприйнятно", — наголосила директор Інституту світової політики.

Тест: Міфи та реальність про безвізовий режим

За словами Гетьманчук, дуже важливо донести до Німеччини, що безвізовий режим для України не може бути заручником мінського процесу.

До слова, глава МЗС переконаний, що Україна отримає безвізовий режим з ЄС вже до кінця 2016 року.