Відведення військ

Як повідомив Полевий, кількість обстрілів і атак бойовиків на сили АТО на жаль значно більша, але правдою є те, що епіцентром напруження є Дебальцівський плацдарм.

"Україна не відступає від виконання мінських домовленостей, в цьому очевидно полягає стратегія вищого політичного керівництва", — каже експерт.

Як відомо, моніторинг і варифікацію процесу припинення вогню і відведення важкої техніки та артилерії здійснює місія ОБСЄ.

Таким чином, з політичної точки зору нам потрібна фіксація факту порушення умов мінських домовленостей незалежною стороною, якою обрали ОБСЄ,
— зазначив він.

Експерт наголосив, що дослівно у мінських домовленостях не говориться про відведення всіх військ, а про відведення важкої техніки та артилерії. Також визначено рубежі, на які відводиться ця техніка. Від лінії фактичного протистояння повинні бути відведені саме ці види озброєнь.

"Інша справа, що бойовики не дотримуються цих умов. Вони про це прямо заявили й кажуть, що Дебальцівський плацдарм буде захоплений, що є прямим порушенням угод", — додав Володимир Полевий.

Дебальцеве у вогні

Бойовики "ДНР" та "ЛНР" не є політично самостійними фігурами.

За словами Полевого, Дебальцеве є важливим з суто військових, стратегічних та логістичних точок. Місто є точкою перетину основних залізничних колій. Також — це шлях до прямого сполучення між Луганськом та Донецьком.

"Суто логістичні затрати бойовиків значно скорочуються. Також це скорочує лінію фронту, яку значно легше буде утримувати. І з третьої точки — цей плацдарм є дуже зручним для наступу, який наприклад можуть здійснити українські сили з метою відрізати Горлівку", — каже він.

Перспективи мирного врегулювання та реакція світу

"Якщо говорити про практику виконання угод, то від вересневих домовленостей – бойовики справді їх порушували. В цьому є слабкості і переваги Генштабу, який наказав відмінити активні наступальні дії та артилерійський вогонь. Війська по всій вертикалі виконали цей наказ.

Маємо жорсткі заяви Генсека НАТО та реакцію Європейської Ради, яка ввела нові санкції. Ефект дії санкцій наростає,
— говорить Полевий.

Він зазначив, що безумовною перевагою останніх мінських домовленостей є те, що вони були скріплені підписами вищих посадових осіб, а саме — президентів України, Франції, Німеччини та Росії.

За словами Полевого, країни НАТО можуть фіксувати факти порушення, в тому числі і за допомогою супутників.

"Мінські домовленості є безумовним досягненням української дипломатії. В дипломатичному та політичному аспекті час працює на Україну", — говорить військовий експерт.