Якщо Володимир Зеленський спробує у Парижі окремо винести питання Донбасу, то Путін просто знову відгородиться твердженнями про "нас там нєт", пояснив Кох в ефірі проєкту "Право на владу".

Важливо! План Б: що робитиме Україна, якщо не домовиться з Путіним

"Він просто знову скаже, що Росії там немає, тому і говорити ні про що. Фінансову допомогу (бойовикам 24 канал) він і далі буде надавати, бо, мовляв, ви ж не допомагаєте своїм громадянам, а я не можу дивитися на страждання наших братів. Проти цього нічого не можна сказати, розмова не буде конструктивною", – переконаний колишній заступник голови російського уряду.

Тому, запевняє він, усі спроби Зеленського домогтися особистої зустрічі з Путіним, обговорюючи Донбас окремо від Криму, ні до чого не призведуть і будуть марною тратою часу.

Він переконаний, що весь донбаський сюжет не має жодного самостійного значення. Мовляв, Путін придумав цей проєкт лише для того, щоб торгуватися ним в обмін на визнання Криму "російським".

Це дуже стандартний прийом для радянської зовнішньої політики. Нагадаю, що карибська криза теж виникла за тим же сценарієм. Тоді американські ракети стояли у Туреччині, що викликало дискомфорт у радянської влади. Тоді СРСР поставили свої ракети на Кубі і домовилися про двосторонню ліквідацію,
– розповів Альфред Кох.

Що відомо про зустріч у нормандському форматі:

  • Вона відбудеться 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.